BİR ZAMANLAR MAZİYE BAK...

Leyla Emeç Tavşanoğlu

6 Mayıs 2020

3 Mayıs’ta Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü andık. Kimilerimiz, “Kutladık, “ dese de kutlanacak ne kaldı? Sadece anma. Başlıktaki gibi “Bir zamanlar maziye bak ne kadar şendik!” Bir zamanlar büyük hevesle mesleğimizi icra eder, öbür gazeteleri nasıl atlatabiliriz’in heyecanını yaşardık.

Böyle pek çok heyecan yaşadım. Ama unutamadığım bir tanesi var ki sizlerle mutlaka paylaşmalıyım. 12 Eylül 1980 askeri darbesinin karanlık günleri sürüyordu. Türk Haberler Ajansı’nın (THA) Dış Haberler Müdürüyüm. Aynı zamanda da Amerikan United Press International (UPI) Ajansı’nın Türkiye muhabiri. Atina’ya gidip bir dizi söyleşi yapmam fikri ortaya atıldı. Fikir esas olarak rahmetli dostum, doğma büyüme Arnavutköylü olan Vasil Daniloff’tan çıkmıştı. Vasil annesiyle birlikte 1967’de Atina’ya gitmiş ve orada yerleşmişti. Yıllar sonra da THA’nın Atina temsilcisi olmuştu.

Her şey kararlaştırıldı. Fakat darbe ortamında yaşıyorduk. Acaba kolayca yurt dışına çıkabilecek miydim? ...
Devamını okumak için tıklayın

Yurt - Yurt gazetesi köşe yazarları - Leyla Emeç Tavşanoğlu - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun son yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun son köşe yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun yazıları - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun bugünkü yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun dünkü köşe yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun köşe yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun dünkü yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun tüm köşe yazıları - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun tüm yazıları - Leyla Emeç Tavşanoğlu yazıları