KUTSAL DEVLET ADINA...

Leyla Emeç Tavşanoğlu

20 Mayıs 2020

Devlet kavramını dilimizden düşürmüyoruz. Bunu yaparsak devlet çöker altında kalırız, korkusu salınarak insanlar sindirilmeye çalışılıyor da nedir bu devlet dediğimiz?


Devlet kavramını dilimizden düşürmüyoruz. Bunu yaparsak devlet çöker altında kalırız, korkusu salınarak insanlar sindirilmeye çalışılıyor da nedir bu devlet dediğimiz?


Gücü eline geçirdikten sonra o gücü elinden kaçırmamak için her yolu mubah gören bir avuç bürokrat mı  bir avuç bürokrat mı, yoksa halkına hizmet götürmekle, halkını koruyup kollamakla  yükümlü bir yapı mı?Hatta kendi ikballeri uğruna tarihi 180 derece tersine çevirip kendi resmi tarihlerini yazdıranlar mı? O resmi tarihe karşı çıkanları“vatan haini”olarak yaftalayanlar mı?


Kutsal devlet adına tarih boyunca ne savaşlar verildiğini, ne cinayetler, suikastlar işlendiğini buraya yazmaya kalksam ciltler doldurur. Bunları neden mi yazıyorum? 19 Mayıs Günü her yıl yaptığımız gibi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladık.


Gün boyu kutlama mesajlarına bakıyorum. Bir kısım zevat hep yaptıkları gibi Atatürk güzellemeleri kaleme almışlar. Ama ne güzellemeler. Sanırsınız ...
Devamını okumak için tıklayın

Yurt - Yurt gazetesi köşe yazarları - Leyla Emeç Tavşanoğlu - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun son yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun son köşe yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun yazıları - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun bugünkü yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun dünkü köşe yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun köşe yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun dünkü yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun tüm köşe yazıları - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun tüm yazıları - Leyla Emeç Tavşanoğlu yazıları