SAYIN PROVOKATÖR İŞBAŞINDA

Leyla Emeç Tavşanoğlu

2 Aralık 2020

Geçtiğimiz hafta dünya siyaset gündemi bir suikast haberiyle sarsıldı.

Geçtiğimiz hafta dünya siyaset gündemi bir suikast haberiyle sarsıldı.

İran’ın nükleer programını yöneten tanınmış bilim insanı Muhsin Fahrizade korumalarıyla birlikte pusuya düşürülüp öldürülmüştü.

Suikast bu yıl ocak ayında İran Devrim Muhafızları’nın Kudüs Birliği’nin efsanevi komutanı Kasım Süleymani’nin benzer bir biçimde pusuya düşürülerek öldürülmesi, ardından temmuz ayında da İran’ın bir nükleer araştırma biriminin havaya uçurulması olaylarının ardından ülkeye indirilen üçüncü darbeydi. Ancak görünen o ki İran bu üç saldırı karşısında da şimdilik temkinli davranmayı tercih ediyor ve beklemeye geçiyordu.
The Indian Express isimli gazetenin haber-analizine göre Fahrizade’ye yapılan suikast açık seçik  İsrail istihbarat servisi Mossad’ın işiydi.

İsrail her ne kadar tarihsel olarak Arap alemini düşman bellese de burnunun dibindeki dev İran onun esas can düşmanıydı. Özellikle İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’ya göre İran’ın nükleer programı derhal yok edil...
Devamını okumak için tıklayın

Yurt - Yurt gazetesi köşe yazarları - Leyla Emeç Tavşanoğlu - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun son yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun son köşe yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun yazıları - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun bugünkü yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun bugünkü köşe yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun dünkü köşe yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun köşe yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun dünkü yazısı - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun tüm köşe yazıları - Leyla Emeç Tavşanoğlu'nun tüm yazıları - Leyla Emeç Tavşanoğlu yazıları