İdlib’le ilgili söylenecek her şeyi, şimdiye kadar onlarca kez, bu köşede yazdım ve zaman zaman da TV ekranlarında anlattım.

İdlib’le ilgili söylenecek her şeyi, şimdiye kadar onlarca kez, bu köşede yazdım ve zaman zaman da TV ekranlarında anlattım.

Özetle;

1- Türkiye’nin ne işi var Suriye’de?

2- Türkiye neden 50-60 bin kadar Suriyeli muhalife maaş ödüyor, silah veriyor ve her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor?

3- Türkiye kendisinin de terör örgütü olarak tanımladığı NUSRA örgütünün 30-40 bin kadar militanını neden İdlib’de koruyor ve onlar için şehit veriyor?

Bu sorulara inandırıcı yanıtlar verildiğinde, Suriye sorunu kendiliğinden çözülür, sonra da Ankara yeniden herkesle dost olur.

O zaman da Ukrayna’ya gidip Rusya’ya mesaj vermeye gerek kalmaz.

Kanal İstanbul projesi üzerinden ABD’ye ‘Gel savaş gemilerini buradan Karadeniz’e geçir, Gürcistan’ı NATO’ya al, sonra da Romanya ve Bulgaristan ile birlikte Rusya’yı sıkıştıralım’ gibi hesap yapmanın da bir anlamı olmaz.

Yoksa işler karıştıkça karışır.

Örneğin; önceki gün, Erdoğan Ukrayna’ya gidip Rus...
Devamını okumak için tıklayın

Yurt - Yurt gazetesi köşe yazarları - Hüsnü Mahalli - Hüsnü Mahalli'nin son yazısı - Hüsnü Mahalli'nin son köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin yazıları - Hüsnü Mahalli'nin bugünkü yazısı - Hüsnü Mahalli'nin bugünkü köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin dünkü köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin dünkü yazısı - Hüsnü Mahalli'nin tüm köşe yazıları - Hüsnü Mahalli'nin tüm yazıları - Hüsnü Mahalli yazıları