Yarın “çok tarihi’ bir gün.

Yarın “çok tarihi’ bir gün.

24 Kasım 2015’te düşürülen uçakla ilgili olarak 27 Haziran 2016’da özür dilendikten sonra, Erdoğan’la Putin en az 20 kez yüz yüze, 50 kez de telefonla görüştüler.

Geçen hafta, İstanbul’a gelmeyeceğini söyleyen Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aramasından sonra ‘Gel Moskova’da görüşelim” demişti.

O görüşme yarın.

Son dört günde çok sert konuşan Erdoğan’a yanıt vermeyen Putin, Esad’a verdiği desteği artırarak geçen hafta TSK’nın desteğiyle Nusra’cıların işgali altındaki  stratejik Sarakib beldesini geri aldı ve kendi askerini oraya yerleştirdi.

Mesaj çok net  :

“Rusya ve İran destekli Suriye ordusunun teröristlerden kurtardığı yerlerden geri çekilme olmayacak, İdlib’de güvenli bölge olmayacak ve Türk uçakları İdlib üzerinde uçamayacak”.

Peki ne olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan değişmeyeceğine göre, durum giderek karışacak.

Meşru Suriye devletinin daveti üzerine ve yapılan anlaşmalarla Rus ve İran as...
Devamını okumak için tıklayın

Yurt - Yurt gazetesi köşe yazarları - Hüsnü Mahalli - Hüsnü Mahalli'nin son yazısı - Hüsnü Mahalli'nin son köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin yazıları - Hüsnü Mahalli'nin bugünkü yazısı - Hüsnü Mahalli'nin bugünkü köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin dünkü köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin dünkü yazısı - Hüsnü Mahalli'nin tüm köşe yazıları - Hüsnü Mahalli'nin tüm yazıları - Hüsnü Mahalli yazıları