Dünden devam edelim.

Dünden devam edelim.

10 Mayıs 2016’da Türkiye İsrail’in OECD’ye katılmasına ve 4 Mayıs 2016’da İsrail’in NATO merkezi Brüksel’de daimi temsilcilik açmasına onay verdi.

Yani veto hakkını kullanmadı.

Şubat 2012’de Malatya Kürecik’te kurulan Amerikan üssü İsrail için en büyük jest oldu. O tarihte çıkan haber ve yorumlara göre üs başta İran olmak üzere bölge ülkelerini dinleyecek ve İran’dan fırlatılacak füzeleri önceden İsrail’e bildirecek.

Yine 2012’de Türkiye ve Katar Sünni Hamas’ın lideri Meşal’e ‘Senin ne işin var Alevi Esad’ın yanında derhal ofislerini kapat ve ayrıl’ denildi o da öyle yaptı sonra da bazı militanlarını IŞİD, NUSRA ve ÖSO saflarında Suriye devletine karşı savaştırdı.

Oysa Suriye olmasaydı Hamas ve Filistin davası çoktan bitmişti.

Şimdi tekrar geriye gidelim.

8 Eylül 2007’de Suriye’nin Deyrezor kentinde askeri tesis olduğu gerekçesiyle bir binayı bombalayan İsrail savaş uçakları dönüş yolunda Türk hava sahasına giriyo...
Devamını okumak için tıklayın

Yurt - Yurt gazetesi köşe yazarları - Hüsnü Mahalli - Hüsnü Mahalli'nin son yazısı - Hüsnü Mahalli'nin son köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin yazıları - Hüsnü Mahalli'nin bugünkü yazısı - Hüsnü Mahalli'nin bugünkü köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin dünkü köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin dünkü yazısı - Hüsnü Mahalli'nin tüm köşe yazıları - Hüsnü Mahalli'nin tüm yazıları - Hüsnü Mahalli yazıları