Libya bitti, ne verelim?

Hüsnü Mahalli

22 Ocak 2020

Berlin Konferansı’ndan sonra Libya gündemimizden düştü.

Berlin Konferansı’ndan sonra Libya gündemimizden düştü.

Öncesinde ‘zafer türküleri’ni yüksek perdeden söyleyen yandaş medya, şimdi suspus.

Elbette iktidar, Libya sevdasından vazgeçmeyecek ama Berlin Konferansı’ndaki liderler fotoğrafında Putin’in Sisi’nin yanında durması çok anlamlıydı.

Sanki Putin, Erdoğan’a nispet yapıyordu.

Ne zaman bozulur belli olmaz ama Ankara’nın Moskova ilişiklerinde çok sorun var ve İdlib bu sorunların başında geliyor.

17 Eylül 2018’de, Soçi’de imzalanan anlaşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib’deki Nusra ve radikal İslamcı grupların ağır silahlarının ekim sonuna kadar alınması sözünü vermiş ama bu iş olmamış.

Geçen süre içinde Putin ve Dışişleri Bakanı Lavrov, zaman zaman tepkilerini dile getirdi. Bazen de Ankara’nın uyarılarına rağmen Rusya destekli Suriye ordusu, İdlib çevresinde operasyon yaparak çok sayıda kasaba ve köyü teröristlerinden geri aldı.

Suriye devletinin İdlib’i teröristlerden temizlemeye karar...
Devamını okumak için tıklayın

Yurt - Yurt gazetesi köşe yazarları - Hüsnü Mahalli - Hüsnü Mahalli'nin son yazısı - Hüsnü Mahalli'nin son köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin yazıları - Hüsnü Mahalli'nin bugünkü yazısı - Hüsnü Mahalli'nin bugünkü köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin dünkü köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin köşe yazısı - Hüsnü Mahalli'nin dünkü yazısı - Hüsnü Mahalli'nin tüm köşe yazıları - Hüsnü Mahalli'nin tüm yazıları - Hüsnü Mahalli yazıları