En kritik NATO zirvesi...

Hikmet Genç

4 Aralık 2019

Özellikle de bizim için…

Özellikle de bizim için…

Türkiye ve Libya’nın anlaşarak ilan ettikleri MEB var. Anlaşmayla, Türkiye ile Libya arasına petrol ve doğalgaz çalışmalarında ‘deniz yetki alanı şeridi’ çekildi. Yani Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki MEB’inin batı sınırları belirlendi.

Ve Akdeniz’de dengeler değişti. Akdeniz’de petrol ve doğalgaz arayan ve Türkiye’nin varlığından rahatsız olan NATO üyesi ülkeler var.

Terör örgütleri PKK/YPG’ye karşı mücadele eden Türkiye’ye destek vermiyor NATO… Bırakın desteği, teröristlerle işbirliği yapıyor “müttefiklerimiz”!..

Türkiye kendi güvenliği (dolayısıyla NATO kurallarına göre NATO’nun güvenliği) için PKK/YPG’nin NATO tarafından terör örgütü olarak tanımlanmasını istiyor.

Bu sebeple NATO’nun Baltık ülkelerine yönelik savunma planını da Türkiye’nin bloke ettiği biliyoruz. Yani, “Sen benim güvenliğim için teröriste terörist muamelesi yap, ben de Baltık’ın güvenliği için elimden geleni yapayım” teklifi var…

...
Devamını okumak için tıklayın
Yeni Şafak - Yeni Şafak gazetesi köşe yazarları - Hikmet Genç - Hikmet Genç'in son yazısı - Hikmet Genç'in son köşe yazısı - Hikmet Genç'in yazıları - Hikmet Genç'in bugünkü yazısı - Hikmet Genç'in bugünkü köşe yazısı - Hikmet Genç'in dünkü köşe yazısı - Hikmet Genç'in köşe yazısı - Hikmet Genç'in dünkü yazısı - Hikmet Genç'in tüm köşe yazıları - Hikmet Genç'in tüm yazıları - Hikmet Genç yazıları

Yeni Şafak - Hikmet Genç Son Köşe Yazıları: