İlerlemeci aydınlanmacı kökten laik solcuların prototipini de!..

Hikmet Genç

30 Aralık 2019

Biraz kısaltarak aktarıyorum;

Biraz kısaltarak aktarıyorum;

Mimarlar Odası: “Boğaziçi Köprüsü, Türkiye ve İstanbul’un başına gelen en büyük felâkettir.” “Çevre yolu ve asma köprü fantastik ve politik tasavvurlardır.”

Çetin Altan: “Unutmamak gerekir ki yarının Türkiye’si politikacı palavralarından çok bu belgelerin (Mimarlar Odası belgelerinin) ışığı altında kurulacaktır.”

Ali Gevgilili (Yazar): “Köprü müthiş kazık bir yatırım olacak.”

Prof. Dr. Besim Üstünel (Milletvekili): “Köprü, akıl ve hesap işi değildir.”

Demirtaş Ceyhun (Yazar): “Köprü, her geçen gün toplum bünyesinde korkunç tahribat açacağı bilimsel olarak tespit edilmiş bulunan projedir.”

İlhan Selçuk (Yazar): “Boğazın iki yakasında evleri olan zenginlere tüketim malları taşıyan kamyonlara yol açmak için çare: Boğaz Köprüsü.”

Prof. Dr. Gülten Kazgan: “Köprü yapacağımıza birkaç araba vapuru daha inşa edelim. Üretken olmayan yatırımlar Türk Ekonomisi için büyük bir sarsıntı teşki...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Şafak - Yeni Şafak gazetesi köşe yazarları - Hikmet Genç - Hikmet Genç'in son yazısı - Hikmet Genç'in son köşe yazısı - Hikmet Genç'in yazıları - Hikmet Genç'in bugünkü yazısı - Hikmet Genç'in bugünkü köşe yazısı - Hikmet Genç'in dünkü köşe yazısı - Hikmet Genç'in köşe yazısı - Hikmet Genç'in dünkü yazısı - Hikmet Genç'in tüm köşe yazıları - Hikmet Genç'in tüm yazıları - Hikmet Genç yazıları

Yeni Şafak - Hikmet Genç Son Köşe Yazıları: