Not defteri, kalem ve uzay yürüyüşü şart!..

Hikmet Genç

3 Temmuz 2019

Ellerini ovuşturuyorlardı.

Ellerini ovuşturuyorlardı.

G 20 zirvesinde “S-400, F35” konularında Erdoğan ile Trump kavga etselerdi tartışma büyüseydi. Dolar fırlasa, borsa düşseydi ne iyi olurdu. Muhalefet olarak krizi ranta çevireceklerdi… Ama olmadı!..

“O kadar da değil” demeyin… O kadar!..

Gittikleri her yabancı ülkede Türkiye’yi şikayet etmiyorlar mı?.. (Onlarca örneğiyle CHP’nin Türkiye’yi eloğluna şikâyet kronolojisini yazdık.)

Erdoğan’dan kurtulmak için Türkiye’ye ekonomik yaptırım uygulanması yönünde Avrupa’ya çağrıda bulunan CHP’li vekil gördük. Daha ne olsun!..

***

Evet, hayal kırıklığı yaşadılar.

Trump; “Obama’nın kabahati. Türkiye’ye adil davranılmadı. Türkiye savunması için Rusya’ya gidip S-400 aldı. Bu gerilimde Erdoğan’ın hatası yok. Erdoğan bana göre çok çetin biri. Ama iyi ilişkilerimiz var” dedi…

Ha, başkan lütfetmiş?!.. Tabii ki haklıyız. Aynı zamanda ihtiyatlıyız da. Memleketine döndükten sonra Pentagon s...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Şafak - Yeni Şafak gazetesi köşe yazarları - Hikmet Genç - Hikmet Genç'in son yazısı - Hikmet Genç'in son köşe yazısı - Hikmet Genç'in yazıları - Hikmet Genç'in bugünkü yazısı - Hikmet Genç'in bugünkü köşe yazısı - Hikmet Genç'in dünkü köşe yazısı - Hikmet Genç'in köşe yazısı - Hikmet Genç'in dünkü yazısı - Hikmet Genç'in tüm köşe yazıları - Hikmet Genç'in tüm yazıları - Hikmet Genç yazıları

Yeni Şafak - Hikmet Genç Son Köşe Yazıları: