Gül, Davutoğlu ve Babacan CHP’ye girsin…

Hikmet Genç

24 Şubat 2020

Darbe denemesi “Gezi” için; “Bununla büyük bir gurur duyuyorum” dedi.

Darbe denemesi “Gezi” için; “Bununla büyük bir gurur duyuyorum” dedi.

Sonrası bildiğiniz gibi. Yanlış anlamışız. Gezi Türkiye’nin problemlerinin mahiyetinin değiştiğini göstermiş. Eskiden insanlar hak yolsuzluk cinayet için falan sokağa çıkarmış. Bu sefer insanlar “ağacı kestirmem” diye sokağa çıkmışlar.

Özrü kabahatinden büyük. Demek ki Gezi’de mesele neymiş?.. Mesele, ağaç çiçek böcekmiş yeğen!..

Neticede Abdullah Gül mesajı verdi mi verdi… CHP’liler, çiçek çocuklar, Kavala’cılar mutlu oldu mu, oldu. (Biraz geç kaldı ama. Bunları Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce diyeydi, çatı adayı olurdu.)

***

Gezi Davası’nda müşteki sıfatıyla yer alan Davutoğlu da duruşmadan hemen önce davadan feragat etti.

“Ben de varım” dedi. Bir de baktık ki küresel evrensel cinsel tecimsel ne kadar marjinal varsa sirkteki fok balığı misali alkışlamaya başladı. Yani İmamoğlu’ndan sonra “yapraklar” Davutoğlu’nu da alkışladı.

***

<...
Devamını okumak için tıklayın
Yeni Şafak - Yeni Şafak gazetesi köşe yazarları - Hikmet Genç - Hikmet Genç'in son yazısı - Hikmet Genç'in son köşe yazısı - Hikmet Genç'in yazıları - Hikmet Genç'in bugünkü yazısı - Hikmet Genç'in bugünkü köşe yazısı - Hikmet Genç'in dünkü köşe yazısı - Hikmet Genç'in köşe yazısı - Hikmet Genç'in dünkü yazısı - Hikmet Genç'in tüm köşe yazıları - Hikmet Genç'in tüm yazıları - Hikmet Genç yazıları

Yeni Şafak - Hikmet Genç Son Köşe Yazıları: