Dünya liderisin be Gazi Paşa’m!-I

Yavuz Ekim

31 Ocak 2016

Bir gün ünlü akıl ve ruh hastalıkları doktoru Mazhar Osman, Atatürk'le sohbet etmektedir. Bu sohbet esnasında bir ara Atatürk, Mazhar Osman’a sorar:

Bir gün ünlü akıl ve ruh hastalıkları doktoru Mazhar Osman, Atatürk'le sohbet etmektedir. Bu sohbet esnasında bir ara Atatürk, Mazhar Osman’a sorar:

— Osman Bey, bu delilik nasıl bir şey?

— Gazi Paşam az da olsa herkeste bir parça vardır, deyince Atatürk:

— Ne demek istiyorsun, bende de mi var?

Hoşsohbet ve sözünü esirgemeyen biri olan Mazhar Osman:

— Ohooo... Sizde herkesten bin beteri var. İçeride ve dışarıda dört iklim yedi cihana kafa tutmak akıllı adamın yapacağı iş mi? der.

Atatürk bu söze dakikalarca gülmüş...

Dostların sevmesi bir yana düşmanlarının bile saygı duyduğu bir kahramandan bahsediyoruz. Yıllar geçtikçe bu milletin yüreğindeki özlemi ziyadeleşen Mustafa Kemal Atatürk’ün, yaşadığımız sayısız olayda ne kadar öngörülü olduğunu acı tecrübelerle de olsa öğreniyoruz. Senelerdir yanlış ve yanlı olarak bu milletin gözünün içine baka baka kin ve nefret duyguları ile anla...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Mesaj - Yeni Mesaj gazetesi köşe yazarları - Yavuz Ekim - Yavuz Ekim'in son yazısı - Yavuz Ekim'in son köşe yazısı - Yavuz Ekim'in yazıları - Yavuz Ekim'in bugünkü yazısı - Yavuz Ekim'in bugünkü köşe yazısı - Yavuz Ekim'in dünkü köşe yazısı - Yavuz Ekim'in köşe yazısı - Yavuz Ekim'in dünkü yazısı - Yavuz Ekim'in tüm köşe yazıları - Yavuz Ekim'in tüm yazıları - Yavuz Ekim yazıları