Baba acısı nasıl tarif edilebilir ki!

Tahsin Aydın

20 Nisan 2020

Baba çınardır. Yaslandığın dağdır. Kaç yaşında olursan ol, hangi konum veya makamda olursan ol babanız yaşıyorsa adımlarınız yere sağlam basıyordur.

Baba çınardır. Yaslandığın dağdır. Kaç yaşında olursan ol, hangi konum veya makamda olursan ol babanız yaşıyorsa adımlarınız yere sağlam basıyordur.

Kendinize güveniniz tamdır. Her işi başaracak gücü kendinizde bulursunuz. Çünkü sizin arkanızda bir dağ vardır, yaslandığınız koca bir çınar vardır. 

Ne zaman anlarsınız onun değerini bilir misiniz? Kayıp ettiğinizde. Babanızı kaybettiğinizde gücünüz, makamınız, mevkiiniz bitmiş, dünyanın en zayıf insanı olarak kendinizi görürsünüz ve ölene kadar içinizdeki bu boşluk büyüyerek devam eder. 

27 Ocak 2017 benim için böyle bir tarihti. Babamı kayıp etmiştim ve o zaman anladım değerini. 

Birilerinin gözünde ben güçlü idim, öğrencilerimin idolü idim, benim gibi olmak isteyen yüzlerce insan varmış meğer!

Ama ben bir hiçmişim. Gücümü babamdan alıyormuşum meğer. O gün öğrendim bu gerçeği.

Allah'tan çabuk toparladım. Çünkü hocam vardı benim. 1993 yılından beri takip ettiğim, man...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Mesaj - Yeni Mesaj gazetesi köşe yazarları - Tahsin Aydın - Tahsin Aydın'ın son yazısı - Tahsin Aydın'ın son köşe yazısı - Tahsin Aydın'ın yazıları - Tahsin Aydın'ın bugünkü yazısı - Tahsin Aydın'ın bugünkü köşe yazısı - Tahsin Aydın'ın dünkü köşe yazısı - Tahsin Aydın'ın köşe yazısı - Tahsin Aydın'ın dünkü yazısı - Tahsin Aydın'ın tüm köşe yazıları - Tahsin Aydın'ın tüm yazıları - Tahsin Aydın yazıları