Öğretmenler Günü'nü kutlamak

Prof. Dr. Nurullah Çetin

26 Kasım 2015

Lüzumsuzca ihdas edilmiş bir sürü gün var. Onların çoğunu kutlamam ama öğretmen yetiştiren bir öğretmen olarak bütün Türk öğretmenlerinin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. 

İstiklalci, millî Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan 24 Kasım 1928 günü, Öğretmenler Günü oldu ve o günden bugüne kutlanmaktadır. 

“Eserinin üzerinde imzası olmayan tek meslek öğretmenliktir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenliğin ne denli fedakârca yapılan, manevî ve vicdanî tatminden öte bir mükâfatı olmayan kutsal bir iş olduğuna vurgu yapar.

Atatürk: “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” derken de Millî Mücadelede kanla kurtulan Türk vatanının Cumhuriyetle birlikte irfanla yeniden kurulacağına işaret ediyordu. Zira Türk milletini millet yapan zemin eğitim, kültür, medeniyet, dil, din, tarih, sanat, ahlak, üretme, çalışma, hak, hukuk, adalet bilincidir. Bunun mima...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Mesaj - Yeni Mesaj gazetesi köşe yazarları - Prof. Dr. Nurullah Çetin - Prof. Dr. Nurullah Çetin'in son yazısı - Prof. Dr. Nurullah Çetin'in son köşe yazısı - Prof. Dr. Nurullah Çetin'in yazıları - Prof. Dr. Nurullah Çetin'in bugünkü yazısı - Prof. Dr. Nurullah Çetin'in bugünkü köşe yazısı - Prof. Dr. Nurullah Çetin'in dünkü köşe yazısı - Prof. Dr. Nurullah Çetin'in köşe yazısı - Prof. Dr. Nurullah Çetin'in dünkü yazısı - Prof. Dr. Nurullah Çetin'in tüm köşe yazıları - Prof. Dr. Nurullah Çetin'in tüm yazıları - Prof. Dr. Nurullah Çetin yazıları

Yeni Mesaj - Prof. Dr. Nurullah Çetin Son Köşe Yazıları: