Çok bile vermişler…

Prof. Dr. Haydar Baş

16 Ağustos 2017

Memurların ve memur emeklilerinin hükümetle yürüttüğü zam pazarlığından yine hüsran çıktı.

Memurların ve memur emeklilerinin hükümetle yürüttüğü zam pazarlığından yine hüsran çıktı.

Memur–Sen’in, taban aylığa 75 TL net zam ve en fazla yüzde 10+8 bir artış talep ettiği düşünüldüğünde, hükümetin tavrı çok normaldir.

Bizim dilimizde, ağlamayan çocuğa meme vermezler diye güzel bir sözümüz vardır.

Türk–İş’in açıklamalarında Mayıs ayına göre yoksulluk sınırının 4 bin 979 TL’ye; açlık sınırının bin 529 TL’ye baliğ olduğu bir ortamda siz sürünen, adeta sadece nefes alıp vermeye yetecek maaşlara ve zam oranlarına baştan rıza gösterirseniz muhatabınızın da size sunacağı bu kadardır.

Disk Genel-İş Ege Bölge eski Başkanı dostum Sayın Mehmet Dinç, DİSK Genel Başkanı Sayın Kani Beko’yu, geçtiğimiz yıllarda bir basın toplantısında Bağımsız Türkiye Partisi saflarına davet etmiş; “iş, aş isteniyor, işçiye memura sahip çıkılması hedefleniyorsa, bu partide el ele verilmeli” diye bir çağrıda bulunmuştu.

Sendika temsi...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Mesaj - Yeni Mesaj gazetesi köşe yazarları - Prof. Dr. Haydar Baş - Prof. Dr. Haydar Baş'ın son yazısı - Prof. Dr. Haydar Baş'ın son köşe yazısı - Prof. Dr. Haydar Baş'ın yazıları - Prof. Dr. Haydar Baş'ın bugünkü yazısı - Prof. Dr. Haydar Baş'ın bugünkü köşe yazısı - Prof. Dr. Haydar Baş'ın dünkü köşe yazısı - Prof. Dr. Haydar Baş'ın köşe yazısı - Prof. Dr. Haydar Baş'ın dünkü yazısı - Prof. Dr. Haydar Baş'ın tüm köşe yazıları - Prof. Dr. Haydar Baş'ın tüm yazıları - Prof. Dr. Haydar Baş yazıları