Bu dua hep özlenecek

Orhan Dede

27 Mayıs 2020

Bayramları biz merhum Haydar Baş hocamız hayattayken tam anlamıyla bayram gibi yaşadık yıllarca. 

Bayramları biz merhum Haydar Baş hocamız hayattayken tam anlamıyla bayram gibi yaşadık yıllarca. 

Ramazan ve Kurban Bayramlarına Haydar Baş Hocamızla birlikte dua ile başlamak bizim için bir gelenek olmuştu ve Türkiye'nin dört bir yanından binlerce kişi, o unutulmaz anları yaşamak için Akçaabat'a koşardı.

Biz de Okan Egesel, Murat Çabas ve Eyüp Kabil'le birlikte dört gönüldaş arife günü iftar ettikten sonra eskiden olduğu gibi düştük Akçaabat yollarına. 

Yalnız bir fark vardı, bu defa ebedi aleme açılan kapının önünde ağırlayacaktı bizi üstadımız. 

Bu yüzden hem hüzünlü, hem de merhum hocamızı ziyaret edecek olduğumuz için de biraz sevinçliydik…

Kabrinin başında onu ziyaret ettiğimizde eskiden olduğu gibi bizi gönlünün bağrına bastığını, ziyaretimizden memnun kaldığını hepimiz hissettik.  

Haydar Baş hocamızın kabrine yaptığımız bu ziyaret bana 4-5 yıl önce yine bir Ramazan Bayramı'ndaki buluşmamızı anımsattı. 

...
Devamını okumak için tıklayın
Yeni Mesaj - Yeni Mesaj gazetesi köşe yazarları - Orhan Dede - Orhan Dede'nin son yazısı - Orhan Dede'nin son köşe yazısı - Orhan Dede'nin yazıları - Orhan Dede'nin bugünkü yazısı - Orhan Dede'nin bugünkü köşe yazısı - Orhan Dede'nin dünkü köşe yazısı - Orhan Dede'nin köşe yazısı - Orhan Dede'nin dünkü yazısı - Orhan Dede'nin tüm köşe yazıları - Orhan Dede'nin tüm yazıları - Orhan Dede yazıları

Yeni Mesaj - Orhan Dede Son Köşe Yazıları: