İslamcılar döneminde İslam’dan uzaklaşmak

Orhan Dede

18 Haziran 2020

Kadir Has Üniversitesi Türkiye Çalışmaları Grubu, 2020 yılına ilişkin "Türk Dış Politikası Kamuoyu Algıları Araştırması" adlı bir araştırma gerçekleştirmiş.

Kadir Has Üniversitesi Türkiye Çalışmaları Grubu, 2020 yılına ilişkin "Türk Dış Politikası Kamuoyu Algıları Araştırması" adlı bir araştırma gerçekleştirmiş.

Türkiye'de en köklü sorunun terörle mücadele, Türkiye'nin dış politikasında temel belirleyicinin Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye en yakın dost ülkenin Azerbaycan, Türkiye'ye tehdit olan ülkelerin ise ABD ve İsrail olduğu sonuçlarını ortaya koyan araştırmada dikkatinizi çekmek istediğim çok önemli iki başka sonuç da yer aldı.

Birincisi şu; 'Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üye olmasını destekliyor musunuz?' sorusuna ankete katılan AKP'li seçmenlerin yüzde 47'si, MHP'li seçmenlerin ise yüzde 37.5'i 'evet' yanıtını vermiş.

Ancak bu soruya en yüksek 'evet' oranı CHP'li seçmenlerde çıkmış.

Bu beni şaşırttı. Zira geçmişte Ak Parti seçmeninde Avrupa Birliği'ne (AB) büyük bir bağlılık görürdük, ancak şimdi Atatürk'ün kurduğu CHP'nin seçmeni bu konuda onları geçmiş görünüyor.

Her i...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Mesaj - Yeni Mesaj gazetesi köşe yazarları - Orhan Dede - Orhan Dede'nin son yazısı - Orhan Dede'nin son köşe yazısı - Orhan Dede'nin yazıları - Orhan Dede'nin bugünkü yazısı - Orhan Dede'nin bugünkü köşe yazısı - Orhan Dede'nin dünkü köşe yazısı - Orhan Dede'nin köşe yazısı - Orhan Dede'nin dünkü yazısı - Orhan Dede'nin tüm köşe yazıları - Orhan Dede'nin tüm yazıları - Orhan Dede yazıları

Yeni Mesaj - Orhan Dede Son Köşe Yazıları: