Cübbe ve sarık giydirilmiş kapitalizm

Orhan Dede

17 Haziran 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "12. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı"nda yaptığı konuşmada, "İslam iktisadı krizden çıkışın anahtarıdır" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "12. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı"nda yaptığı konuşmada, "İslam iktisadı krizden çıkışın anahtarıdır" dedi. 

2002 yılından 2020 yılına kadar geçen 18 yılda Türkiye'de en vahşi kapitalizmi uygulamış olan bir politikacının -kendi ifadesiyle- ustalık döneminde böyle cümleler kurması hayli şaşırtıcı değil mi? 

Adama sorarlar; çıraklık döneminde krizden çıkışın anahtarı İslam iktisadı değil miydi? Hadi o zaman yapamadın, kalfalık döneminde krizden çıkışın anahtarı İslam iktisadı değil miydi? Peki ya ustalık döneminin başında krizden çıkışın anahtarı İslam iktisadı değil miydi? 

Sadede gelirsek, 18 yıl boyunca Türkiye'yi Kapitalizm ile idare etmiş olan bir politik anlayışın en tepedeki temsilcisinin 'krizden çıkışın anahtarı İslam iktisadıdır' demesini ben samimi bulmadığını ifade etmek isterim.

Peki, neden bu cümleler şimdi sarf ediliyor? 

Çünkü koronavirüs salgını 6 aydır dünya ekonomi...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Mesaj - Yeni Mesaj gazetesi köşe yazarları - Orhan Dede - Orhan Dede'nin son yazısı - Orhan Dede'nin son köşe yazısı - Orhan Dede'nin yazıları - Orhan Dede'nin bugünkü yazısı - Orhan Dede'nin bugünkü köşe yazısı - Orhan Dede'nin dünkü köşe yazısı - Orhan Dede'nin köşe yazısı - Orhan Dede'nin dünkü yazısı - Orhan Dede'nin tüm köşe yazıları - Orhan Dede'nin tüm yazıları - Orhan Dede yazıları

Yeni Mesaj - Orhan Dede Son Köşe Yazıları: