İmam Zeynelâbidin’in Zühri’ye mektubu-II

Gökhan DEMİR

23 Mayıs 2020

(dünden devam…)

(dünden devam…)

"Yolculuğa hazırlan ki, önünde uzun bir yol vardır. Günahlarını tedavi et ki yüreğin ağır hastadır. Seni kınadığımı, eleştirdiğimi sanma, hayır, istedim ki Allah senin geçmişteki yanlışlıklarını telafi etsin ve yitirdiğin dinini sana geri versin. Bunu yaparken Allah'ın şu buyruğunu hatırladım: "Hatırlat ki; hatırlatma mü'minlere yarar sağlar." (Zariyat, 55).

Sen yalnız kalıp, kendilerini unuttuğun yaşıtlarını, akranlarını hatırla, gör ki senin (günahlara) saplandığın kadar onlar saplandılar mı? Acaba senin düştüğün gibi onlar düştüler mi? Acaba sen iyi bir işe yeltendin de onlar görmezlikten mi geldiler? Acaba bir şeyi sen bildin de onlar bilmediler mi? Hayır, böyle değildir, aksine elde ettiğin mevkiinin etkisiyle avamın gözünde saygınlık buldun, bir makam edindin. Senin durumun onları zahmete soktu, çünkü; senin görüşünü izliyorlar ve senin emrine uyuyorlar. Senin helal dediğini helal ve haram dediğini haram belliyorlar.

Elbette ...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Mesaj - Yeni Mesaj gazetesi köşe yazarları - Gökhan DEMİR - Gökhan DEMİR'in son yazısı - Gökhan DEMİR'in son köşe yazısı - Gökhan DEMİR'in yazıları - Gökhan DEMİR'in bugünkü yazısı - Gökhan DEMİR'in bugünkü köşe yazısı - Gökhan DEMİR'in dünkü köşe yazısı - Gökhan DEMİR'in köşe yazısı - Gökhan DEMİR'in dünkü yazısı - Gökhan DEMİR'in tüm köşe yazıları - Gökhan DEMİR'in tüm yazıları - Gökhan DEMİR yazıları

Yeni Mesaj - Gökhan DEMİR Son Köşe Yazıları: