Aklın almadığı

Selcan Taşçı

10 Mayıs 2022

Akıl, "ol" deyince oldurulan bir nitelik değil.

Akıl, "ol" deyince oldurulan bir nitelik değil.

Dolayısıyla, kimseden, en azından "anlatmak istediğimizi anlamamakta ısrar etmeyecek kadar" bile olsa "akıllı olmasını" bekleyemiyoruz; ne yazık ki!

*

Türkiye Cumhuriyeti'nin son 20 yılına uzaktan yahut yakından tanıklık eden ve elini vicdanına koyabilme erdemini kaybetmemiş herkesin anlayabileceği bir tepki, itiraz, ikaz alındı ve muhataplarınca öyle bir havaya sokuldu ki, sanki bu 20 yıl içinde bir gün bile "yandaşlaşmamış olmayı" göğsünde bir liyakat nişanı gibi taşıyan gazeteciler, yorumcular, sanatçılar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'na, "Aman ha, bizden başka kimseyle muhatap olma" diyorlar.

Sanki, "Yanına bizi al, başka da kimseyi alma" diye yalvarıyorlar.

Sanki, "Senin yandaşın bizleriz; sen de AK Partililer gibi kendi yandaşlarınla bir körler sağırlar birbirini ağırlar düzeni kur" dayatmasında bulunuyorlar.

Ne alakası var?

*

Muhalefet liderle...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Selcan Taşçı - Selcan Taşçı'nın son yazısı - Selcan Taşçı'nın son köşe yazısı - Selcan Taşçı'nın yazıları - Selcan Taşçı'nın bugünkü yazısı - Selcan Taşçı'nın bugünkü köşe yazısı - Selcan Taşçı'nın dünkü köşe yazısı - Selcan Taşçı'nın köşe yazısı - Selcan Taşçı'nın dünkü yazısı - Selcan Taşçı'nın tüm köşe yazıları - Selcan Taşçı'nın tüm yazıları - Selcan Taşçı yazıları