Zihninizde geleceğin kapladığı yer, geçmişin kapladığından daha fazla ise gelişmiş bir kültürün ürünü olduğunuz söylenebilir.

Zihninizde geleceğin kapladığı yer, geçmişin kapladığından daha fazla ise gelişmiş bir kültürün ürünü olduğunuz söylenebilir.

Bir topluma yapılabilecek en büyük kötülük onu bugünün sorunları ile sürekli olarak meşgul etmektir. Herhangi bir zaman dilimine gereğinden fazla önem vermek toplumun vizyonunu, ufkunu ve tefekkür gücünü sınırlandırır.

Umut gelecekle ilgilidir. Bugüne ya da düne takılıp kalmak insanı zihinsel sefil yapar. Zaman dünden yola çıkan, bugünden geçen ve geleceğe yol olan bir süreçtir.

Dünüyle yetinen, bugünüyle meşgul olanlar yönetilmeye mahkûm zavallılardır. Gelecek umuttur, ufuktur, zaferdir, hırstır. Bir Japon atasözünde ise "geçmiş geçmiştir, yarın da yarının rüzgârlarını estirir" der.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Gününü gün etmeyi esas alan zihniyetin arkasında bugün mantığı vardır. Gün bulup gün yaşamaya odaklanmış insanlar gelecekten nefret ederler. "Hemen şimdi" mantığı içerisinde harek...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Özcan Yeniçeri - Özcan Yeniçeri'nin son yazısı - Özcan Yeniçeri'nin son köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin yazıları - Özcan Yeniçeri'nin bugünkü yazısı - Özcan Yeniçeri'nin bugünkü köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin dünkü köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin dünkü yazısı - Özcan Yeniçeri'nin tüm köşe yazıları - Özcan Yeniçeri'nin tüm yazıları - Özcan Yeniçeri yazıları

Yeni Çağ - Özcan Yeniçeri Son Köşe Yazıları: