Libya'da işler kolay değil!

Özcan Yeniçeri

3 Ocak 2020

İngiltere eski başbakanlarından Churchill, Avam Kamarası'nda 'Bir damla petrol, bir damla kandan daha kıymetlidir.' demişti.

İngiltere eski başbakanlarından Churchill, Avam Kamarası'nda 'Bir damla petrol, bir damla kandan daha kıymetlidir.' demişti.

ABD Başkanı Trump "Türkiye-Suriye sınırını başkaları kontrol etsin. Biz petrolü güvence altına aldık. Petrolü seviyorum." Yine Trump, "Askerin, petrolü koruma altına almak için, Suriye'nin tamamen farklı bir bölgesinde, Ürdün yakınlarında ve İsrail'e yakın bölgelerde kalacağını" söyledi. Petrolün "dışında ABD askerlerinin bölgede kalması için sebep yok" diyor.

Başkan Trump, sık sık Amerika'nın Suriye'nin kuzeyinde Kürtlerin (PYD/PKK'nın) Suriye petrolünden elde edilecek gelire, nakit akışına erişimlerinin olması için bir şeyler düşüneceklerini belirtti, "Belki bunun doğru dürüst yapılabilmesi için petrol şirketlerimizden birini göndeririz" diye konuştu.

Yaptığı bir başka değerlendirmede de, "Çok büyük bir petrol sahası değil ama var olan petrol için herkes savaşıyor" dedi.

(ad...
Devamını okumak için tıklayın
Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Özcan Yeniçeri - Özcan Yeniçeri'nin son yazısı - Özcan Yeniçeri'nin son köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin yazıları - Özcan Yeniçeri'nin bugünkü yazısı - Özcan Yeniçeri'nin bugünkü köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin dünkü köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin dünkü yazısı - Özcan Yeniçeri'nin tüm köşe yazıları - Özcan Yeniçeri'nin tüm yazıları - Özcan Yeniçeri yazıları