15 Temmuz'un finansörü kim?

Özcan Yeniçeri

26 Kasım 2019

Küresel güçler söylemek istediklerini istihbarat servisleri ve yerli işbirlikçileri üzerinden söylerler.

Küresel güçler söylemek istediklerini istihbarat servisleri ve yerli işbirlikçileri üzerinden söylerler.

Küresel odaklara bağlı istihbarat unsurları toplumsal/siyasal iklimi, şartları ve alt yapıyı oluştururlar. Sokağa salınan ya da hendeklere doldurulan kitleler ve militanlar son sözü söyler. Türkiye gibi ülkelerde bu strateji iki kez doğrudur.

Türkiye'de herhangi bir güç, yabancıların amaçlarına hizmet edecek yabancılaşmış yerliler oluşturmadan ne teröre ne de darbe teşebbüsüne kalkışabilir.

Küresel odaklar yabancılaşmış yerli imalatına istihbarat servislerinin kullanımına uygun unsurlarının tespitiyle başlar.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

İstihbarat unsurları ekonomik, siyasi ve sosyal istikrarı hedef alarak kitleleri infiale sürükleyecek alt yapıyı oluşturmaya her şart altında devam ederler.

Yapılan propaganda biçimleri, edilen tahrikler ve kışkırtılan kimlikler izlendiğinde terörün ya da darbelerin fail...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Özcan Yeniçeri - Özcan Yeniçeri'nin son yazısı - Özcan Yeniçeri'nin son köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin yazıları - Özcan Yeniçeri'nin bugünkü yazısı - Özcan Yeniçeri'nin bugünkü köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin dünkü köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin dünkü yazısı - Özcan Yeniçeri'nin tüm köşe yazıları - Özcan Yeniçeri'nin tüm yazıları - Özcan Yeniçeri yazıları

Yeni Çağ - Özcan Yeniçeri Son Köşe Yazıları: