Toplumun sinir uçlarına dokunmak!

Özcan Yeniçeri

22 Kasım 2019

İstanbul Karaköy'de, yolda yürüyen iki başörtülü kadına durup dururken saldırmak sıradan bir olay değil muhafazakar kesimin reflekslerini harekete geçirmek amaçlıdır.

İstanbul Karaköy'de, yolda yürüyen iki başörtülü kadına durup dururken saldırmak sıradan bir olay değil muhafazakar kesimin reflekslerini harekete geçirmek amaçlıdır.

10 Kasım Programı kapsamında, Atatürk fotoğrafının önünde secde eder gibi görüntüler de iyi niyetli değildir.

10 Kasım'larda Atatürk'ün heykellerine ya da dini simgelere yönelik saldırılar toplumsal refleksleri test etmek amaçlıdır.

Anıtkabir'de slogan atmak da sonu nereye varacağı belli olmayacak şekilde toplumu kışkırtmaktır.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Milli ve dini değerleri aşağılayarak, çiğneyerek toplumsal reflekslerin harekete geçirilmesinin örneklerini geçmişte Türkiye çok yaşadı. Maliyetini de çok ağır biçimde ödedi.

Toplumun sinir uçlarına dokunarak toplumsal refleksleri harekete geçirmek en yıkıcı stratejidir. Bu stratejiyle 12 Eylül öncesindeki toplumsal katliamlar toplumun sinir uçları tahrik edilerek gerçekleştirilmiştir.

<...
Devamını okumak için tıklayın
Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Özcan Yeniçeri - Özcan Yeniçeri'nin son yazısı - Özcan Yeniçeri'nin son köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin yazıları - Özcan Yeniçeri'nin bugünkü yazısı - Özcan Yeniçeri'nin bugünkü köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin dünkü köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin dünkü yazısı - Özcan Yeniçeri'nin tüm köşe yazıları - Özcan Yeniçeri'nin tüm yazıları - Özcan Yeniçeri yazıları

Yeni Çağ - Özcan Yeniçeri Son Köşe Yazıları: