Oyunda kalmak için oyuna gelmemeli!

Özcan Yeniçeri

10 Ocak 2020

Doğuda duygusallığın, Batı'da aklın ne denli egemen olduğu Kasım Süleymani'nin  cenaze töreninde bir kez daha gözler önüne serildi.

Doğuda duygusallığın, Batı'da aklın ne denli egemen olduğu Kasım Süleymani'nin  cenaze töreninde bir kez daha gözler önüne serildi.

Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin Kirman kentinde düzenlenen daha doğrusu düzenlenemeyen cenaze töreninde çıkan izdihamda 56 kişi ölmüş, 213 kişi de yaralanmıştır.

ABD, bütün yeteneklerini kullanarak Bağdat'ta, Kasım Süleymani'ye yönelik olarak yaptığı operasyonda on kişi öldürebilmiştir.

İranlılar ise düzenledikleri bir cenaze töreninde meydana getirdikleri izdiham sonucunda 56 kişiyi öldürmeyi başarmışlardır (!).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bu durum organizasyonsuzlukla ilgili olduğu kadar, duygusallık ve kontrölsüzlükle de ilişkilidir.

Bütün dünya İran'ın intikam için misilleme yapmasını bekliyor. Dikkatler ABD'ye karşılık vermenin ne zaman ve nasıl olacağı noktasında yoğunlaşmıştır. Trump ise krizi daha da tırmandırmak için İran'ın misilleme yapmasını bekliyor.

<...
Devamını okumak için tıklayın
Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Özcan Yeniçeri - Özcan Yeniçeri'nin son yazısı - Özcan Yeniçeri'nin son köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin yazıları - Özcan Yeniçeri'nin bugünkü yazısı - Özcan Yeniçeri'nin bugünkü köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin dünkü köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin köşe yazısı - Özcan Yeniçeri'nin dünkü yazısı - Özcan Yeniçeri'nin tüm köşe yazıları - Özcan Yeniçeri'nin tüm yazıları - Özcan Yeniçeri yazıları