Kavakçı ailesi AKP'yi bölüyor

Orhan UĞUROĞLU

14 Ağustos 2019

Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı, AKP il, ilçe ve belde kongrelerinde zor günler bekliyor. 

Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı, AKP il, ilçe ve belde kongrelerinde zor günler bekliyor. 

Birincisi; Ahmet Davutoğlu ve ekibinin parti tabanında faaliyet gösterdiğine yani delege üzerinde hakimiyet kurma hedefi için çalıştığına dair istihbarat bilgiler genel merkeze ulaşıyor.

İkincisi; Abdullah Gül ve Ali Babacan'ın kuracakları yeni merkez partiye, AKP tabanından transfer yapma görüşmeleri Erdoğan'a iletiliyor.

AKP'lileri, "Ümmet" olarak gören Erdoğan'ın son mesajında geri adım atarak, "kardeşliğimiz" noktasına gelmesinin parti tabanında etki arttırmaya yönelik "hissi" bir çaba olarak görmek lazım.

AKP teşkilat kongrelerinde genel merkez her zaman büyük ağırlık koyuyor.

Ancak 2001'den bu yana ilk kez çok farklı bir durum var ki yukarıda da bahsettiğim gibi hem parti içi Davutoğlu muhalefeti hem de Babacan'ın partisi…

"Metal Yorgunu" dediği partisini toparlamaya çalışan Erdoğan son mesajında şunları söylüyor:<...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Orhan UĞUROĞLU - Orhan UĞUROĞLU'nun son yazısı - Orhan UĞUROĞLU'nun son köşe yazısı - Orhan UĞUROĞLU'nun yazıları - Orhan UĞUROĞLU'nun bugünkü yazısı - Orhan UĞUROĞLU'nun bugünkü köşe yazısı - Orhan UĞUROĞLU'nun dünkü köşe yazısı - Orhan UĞUROĞLU'nun köşe yazısı - Orhan UĞUROĞLU'nun dünkü yazısı - Orhan UĞUROĞLU'nun tüm köşe yazıları - Orhan UĞUROĞLU'nun tüm yazıları - Orhan UĞUROĞLU yazıları

Yeni Çağ - Orhan UĞUROĞLU Son Köşe Yazıları: