Kamunun kaynakları elektrik şirketlerine böyle aktarılıyor

Murat AĞIREL

30 Eylül 2020

Son dönemlerde hepimiz elektrik faturalarının yüksekliğinden şikayet ediyoruz. Faturaların birkaç gün ödenmemesi durumunda da elektriğin kesildiğini biliyoruz.

Son dönemlerde hepimiz elektrik faturalarının yüksekliğinden şikayet ediyoruz. Faturaların birkaç gün ödenmemesi durumunda da elektriğin kesildiğini biliyoruz.

Şimdi size kamu varlıklarının elektrik dağıtım şirketlerine tek tek nasıl aktarıldığını anlatmak istiyorum.

Hepimizin başına gelmiştir.

Dağıtım şirketleri alacaklarına şahin kesiliyorlar. Kesilen elektriği açmak için de ilave açma ücreti adı altında da para alıyorlar.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ancak gelin görün ki alacağına şahin olan bu dağıtım şirketleri kendilerinin vermekle zorunlu olduğu hizmetleri sağlama ve ödeme söz konusu olunca dut yemiş bülbüle dönüyorlar.

Nasıl mı?

Öncelikle konuyu daha iyi anlamamız için hukuki boyutunu anlatayım…

28 Ocak 2014 tarihli (28896 sayılı) Resmi Gazete'de yayımlanan Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliğine göre "Bağlantı noktası dahil olmak üzere bağlantı noktasından itibaren hattı...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Murat AĞIREL - Murat AĞIREL'in son yazısı - Murat AĞIREL'in son köşe yazısı - Murat AĞIREL'in yazıları - Murat AĞIREL'in bugünkü yazısı - Murat AĞIREL'in bugünkü köşe yazısı - Murat AĞIREL'in dünkü köşe yazısı - Murat AĞIREL'in köşe yazısı - Murat AĞIREL'in dünkü yazısı - Murat AĞIREL'in tüm köşe yazıları - Murat AĞIREL'in tüm yazıları - Murat AĞIREL yazıları

Yeni Çağ - Murat AĞIREL Son Köşe Yazıları: