Uyuşturucu kıskacında Türkiye -3- Yakalanan her zaman piyon oluyor

Murat AĞIREL

3 Mayıs 2022

'Uyuşturucu Kıskacında Türkiye' olarak adlandırdığım yazı dizisinin bugünkü bölümünde isimleri ve bağlantıları açıklayacağım.

'Uyuşturucu Kıskacında Türkiye' olarak adlandırdığım yazı dizisinin bugünkü bölümünde isimleri ve bağlantıları açıklayacağım.

Dünkü yazımda kokainlerin yakalandığı Mersin Serbest Bölgesi işletme sahibi Ali Avcı ile konuştuğumu aktarmıştım.

Ali Avcı, muz firmalarının daha önce serbest bölgede yer aldığını, ancak yönetimi devraldıktan sonra serbest bölgede işlem yapmadığını bildirdi. Avcı, yönetimi devralır almaz serbest bölgede X-Ray cihazlarının etkin bir şekilde faaliyete geçtiğini bildirdi.

Bu muzlar daha önce Mersin Serbest Bölge'de şirketlerin depolarına indiriliyordu. Buradan kokaini başka ülke için TIR'larla çıkarmak veya Türkiye içine sokmak ise çok basitti. 3 büyük firma vardı. (Biri son yakalanan şirket, diğeri bir Lübnanlı adına paravan olarak devredilmiş bir şirket, diğeri ise Suriye'de kokainden yakalanmış şimdi Türkiye'de çalışan bir Suriyeli adına olan şirket.)

İlginç olan Ticaret Bakanlığı'nın bu büyük 3 firmadan b...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Murat AĞIREL - Murat AĞIREL'in son yazısı - Murat AĞIREL'in son köşe yazısı - Murat AĞIREL'in yazıları - Murat AĞIREL'in bugünkü yazısı - Murat AĞIREL'in bugünkü köşe yazısı - Murat AĞIREL'in dünkü köşe yazısı - Murat AĞIREL'in köşe yazısı - Murat AĞIREL'in dünkü yazısı - Murat AĞIREL'in tüm köşe yazıları - Murat AĞIREL'in tüm yazıları - Murat AĞIREL yazıları

Yeni Çağ - Murat AĞIREL Son Köşe Yazıları: