Aradığımı Kırşehir'de buldum

Murat AĞIREL

16 Mayıs 2022

Hafta sonunda Ahi Evran'ın, Şeyh Edip Ali'nin, Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş'ın ve Kutup Yıldızım Uğur Mumcu'nun toprağı Kırşehir'deydim.

Hafta sonunda Ahi Evran'ın, Şeyh Edip Ali'nin, Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş'ın ve Kutup Yıldızım Uğur Mumcu'nun toprağı Kırşehir'deydim.

İnanın çok şaşırdım.

Halkı bu kadar aydın, bilgiye aç, düşünen ilerici bir toplum görmek beni ne kadar mutlu etti bilemezsiniz.

Yıllardan bu yana yazıp eleştirdiğimiz konuların tam tersi, Kırşehir'de hayata geçirilmiş. Düzenli bir yönetim, ahlaklı bir toplum, sorgulayan bakışlar…

Kırşehir Belediyesinin düzenlediği Kitap Günleri kapsamında Neşet Ertaş Kültür Merkezi'nde söyleşi ve imza etkinliğine katıldım.

Katılım inanılmazdı. Koskoca salonu dolduran Kırşehirlilere özellikle de gençlere teşekkür ediyorum. Bilgiye, öğrenmeye hevesli böyle insanlar oldukça bu ülkenin sırtı yere gelmez.

Kırşehir'in kültürel zenginliğini, Anadolu'da nasıl parladığını görmek için mutlaka gitmenizi öneriyorum.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nun yaptıklarını anlatmam gerekiyor. Her zaman ...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Murat AĞIREL - Murat AĞIREL'in son yazısı - Murat AĞIREL'in son köşe yazısı - Murat AĞIREL'in yazıları - Murat AĞIREL'in bugünkü yazısı - Murat AĞIREL'in bugünkü köşe yazısı - Murat AĞIREL'in dünkü köşe yazısı - Murat AĞIREL'in köşe yazısı - Murat AĞIREL'in dünkü yazısı - Murat AĞIREL'in tüm köşe yazıları - Murat AĞIREL'in tüm yazıları - Murat AĞIREL yazıları

Yeni Çağ - Murat AĞIREL Son Köşe Yazıları: