UNESCO'yu bilirsiniz…

Murat AĞIREL

11 Eylül 2019

Birleşmiş Milletler'in özel bir kurumu, 1946 yılında 44 ülkenin desteği ile kuruldu. Bir diğer adı Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü.

Birleşmiş Milletler'in özel bir kurumu, 1946 yılında 44 ülkenin desteği ile kuruldu. Bir diğer adı Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü.

Şimdi size UNESCO'nun 2004 yılında yarattığı bir programdan ve İBB'de yaşananlardan bahsedeceğim.

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Programı (UNESCO Creative Cities Network), UNESCO tarafından 2004 yılında yaratıldı. Çeşitli bölgelerden, farklı gelir seviyeleri, kapasite ve nüfusa sahip şehirleri yaratıcı endüstriler alanında çalışmak üzere bir araya getiren bir girişim.

Yaratıcı Şehirler Ağı, şehirler tarafından kendi yetenek ve enerjilerini yönlendirecekleri yaratıcı endüstri sektörü tercihlerine göre seçilebilecek yedi tema etrafında şekillendirildi. Bu temalar edebiyat, film, müzik, zanaat ve halk sanatları, tasarım, gastronomi ve medya sanatları olarak belirlendi. Hâlihazırda, Yaratıcı Şehirler Ağı'nın 72 ülkeden 180 üyesi bulunuyor.

İstanbul, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na, 2016 Ekim-2017 Nis...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Murat AĞIREL - Murat AĞIREL'in son yazısı - Murat AĞIREL'in son köşe yazısı - Murat AĞIREL'in yazıları - Murat AĞIREL'in bugünkü yazısı - Murat AĞIREL'in bugünkü köşe yazısı - Murat AĞIREL'in dünkü köşe yazısı - Murat AĞIREL'in köşe yazısı - Murat AĞIREL'in dünkü yazısı - Murat AĞIREL'in tüm köşe yazıları - Murat AĞIREL'in tüm yazıları - Murat AĞIREL yazıları

Yeni Çağ - Murat AĞIREL Son Köşe Yazıları: