NATO'nun PKK/YPG Planı

Cahit Armağan DİLEK

3 Aralık 2019

Türkiye'nin NATO ve NATO deyince onunla örtüşen ABD ile ilişkileri bir süredir çoklu kriz halinde.

Türkiye'nin NATO ve NATO deyince onunla örtüşen ABD ile ilişkileri bir süredir çoklu kriz halinde.

Suriye konusunda da ABD ve Avrupa'nın planlarının Türkiye'nin çıkarlarıyla örtüşmediği gibi çakıştığı bir süreç içindeyiz. Bunda da, YPG'nin PKK'nın bir kolu olarak terör örgütü kabul edilmemesi sorun listesinin başındaki konu.

Diğer taraftan 2017'den bu yana Türkiye'nin Rus S400 sistemi alımı süreciyle birlikte ABD ve NATO ile anlaşmazlık bu krizin suyun üstündeki kısmı oldu.

Bunun yanında Türkiye'nin Suriye'de Rusya ile işbirliği yapması, S400'lerden başka yeni askeri işbirliklerine başlayabileceği açıklamaları Türkiye'nin Batı'da ve NATO içindeki konumunda sorgulamaların başlamasına neden olmuştur.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Türkiye kriz ve çatışmaların başladığı 2011'den bu yana Suriye politikasını ve bunun içinde de PYD/YPG'nin konumu yanlış ele almış, denklemi ve tezlerini yanlış kurgulamıştır. Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Cahit Armağan DİLEK - Cahit Armağan DİLEK'ın son yazısı - Cahit Armağan DİLEK'ın son köşe yazısı - Cahit Armağan DİLEK'ın yazıları - Cahit Armağan DİLEK'ın bugünkü yazısı - Cahit Armağan DİLEK'ın bugünkü köşe yazısı - Cahit Armağan DİLEK'ın dünkü köşe yazısı - Cahit Armağan DİLEK'ın köşe yazısı - Cahit Armağan DİLEK'ın dünkü yazısı - Cahit Armağan DİLEK'ın tüm köşe yazıları - Cahit Armağan DİLEK'ın tüm yazıları - Cahit Armağan DİLEK yazıları

Yeni Çağ - Cahit Armağan DİLEK Son Köşe Yazıları: