Ak Parti'yi korkutur mu?

Arslan Tekin

11 Eylül 2019

Yeni parti kuracaklar, Ak Parti'yi korkutur mu? (Ak Parti derken, bir zat var, ötesi ve berisi yok. O zatın ismini parti yerine koyabilirsiniz.)

Yeni parti kuracaklar, Ak Parti'yi korkutur mu? (Ak Parti derken, bir zat var, ötesi ve berisi yok. O zatın ismini parti yerine koyabilirsiniz.)

Abdüllatif Şener, 2009'da, her şey yolunda giderken, ortaya çıktı. Hazırlığı da yoktu, etrafı da... Netice alamadı.

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun durumu farklı. Ülke dibe doğru inerken ortaya çıktılar. Öyle ki, Saray, kendisinden başka kimseye güvenmez oldu. Zamanında birlikte başarıya imza attıkları kim varsa uzağa düştü veya düşürüldü.

Kendilerinde "ilâhî" güç görenler, kimseyi umursamazlar. Ben varken, başkasına ihtiyaç duyulmaz, derler. O kadar güvensizler ki, kul köle olamayanların dışında kimseyi kabul etmezler.

En yakın akraba, para musluğunun başında. Güvensizliğin derecesini burada ölçebilirsiniz.

Ahmet Davutoğlu'nun dedikleri Karar gazetesinde ilk röportajın Ali Babacan'la yapılması düşündürücü. Acaba, "Biz herkese açığız; fikr...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Arslan Tekin - Arslan Tekin'in son yazısı - Arslan Tekin'in son köşe yazısı - Arslan Tekin'in yazıları - Arslan Tekin'in bugünkü yazısı - Arslan Tekin'in bugünkü köşe yazısı - Arslan Tekin'in dünkü köşe yazısı - Arslan Tekin'in köşe yazısı - Arslan Tekin'in dünkü yazısı - Arslan Tekin'in tüm köşe yazıları - Arslan Tekin'in tüm yazıları - Arslan Tekin yazıları