Tütünü de ABD satacak aşıyı da!

Arslan Bulut

6 Temmuz 2021

Bir ülke düşünün ki sigara fabrikalarının tamamını kapatsın veya satsın, satılan fabrikaların bir kısmında yabancı sigara şirketleri sigara üretsin!

Bir ülke düşünün ki sigara fabrikalarının tamamını kapatsın veya satsın, satılan fabrikaların bir kısmında yabancı sigara şirketleri sigara üretsin!

Meselâ bazı yabancı sigara paketlerinde, kapağın iç kısmında "Samsun'da üretilmiştir" diye yazıyor! Peki Samsun sigarası ne oldu? Yok oldu? Maltepe sigarası ne oldu? Yok oldu! 2000, 2001 sigaraları ne oldu? Yok oldu. Bafra, Gelincik, Harman ne oldu? Yok oldu?

Sonra da doların artışını bile "dış güçlerin operasyonu" diye açıklıyorlar!

Elde kala kala bir Malatya-Adıyaman tütünü kaldı? Onu da üretmek serbest, satmak yasak!

Peki bu zulüm neden yapılıyor? Neden olacak, tütün ve sigara pazarının Amerikan-İngiliz sigara şirketlerine terk edilmesine karar verildiği için!

***

Son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan "yetki belgesi" almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapmak 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren yasaklandı.

20...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Arslan Bulut - Arslan Bulut'un son yazısı - Arslan Bulut'un son köşe yazısı - Arslan Bulut'un yazıları - Arslan Bulut'un bugünkü yazısı - Arslan Bulut'un bugünkü köşe yazısı - Arslan Bulut'un dünkü köşe yazısı - Arslan Bulut'un köşe yazısı - Arslan Bulut'un dünkü yazısı - Arslan Bulut'un tüm köşe yazıları - Arslan Bulut'un tüm yazıları - Arslan Bulut yazıları

Yeni Çağ - Arslan Bulut Son Köşe Yazıları: