Sistematik soygun ve şebeklik dönemi!

Arslan Bulut

31 Ağustos 2021

Diken.com.tr, ABD otomobil sitesi Jalopnik'in "150 bin dolarlık Porsche, Türkiye'de neden 600 bin dolar?" sorusunu haber yaptı.

Diken.com.tr, ABD otomobil sitesi Jalopnik'in "150 bin dolarlık Porsche, Türkiye'de neden 600 bin dolar?" sorusunu haber yaptı.

Habere göre Jalopnik'ten David Tracy, "Bu aracın hangi seçenekleri var tam emin değilim ama her seçeneğe sahip bir Cayenne Coupe alsanız bile, bu aracın Türkiye'deki fiyatının üçte birine ancak ulaşırsınız. 'Özel Tüketim Vergisi' adı altında adeta bir 'soygun' yapılıyor. Bu Özel Tüketim Vergisi şaka değil. Maliyeti 130 bin Türk Lirası'ndan yani vergi öncesi 16 bin dolardan fazla olan herhangi bir otomobil için alınan Özel Tüketim Vergisi yüzde 80. Yani o arabanın toplam fiyatı, vergi öncesi fiyat çarpı 1.8'e denk geliyor. Ardından, toplam fiyata vergi öncesi KDV'yi eklemelisiniz. Bu, orijinal istenen fiyatın 2.124 katı yani yüzde 112.4'lük toplam vergi demektir." diye yazdı.

***

Gerçi otomobil fiyatları konusunda yeteri kadar eleştiri yapılmıştır hatta "bir otomobil ...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Arslan Bulut - Arslan Bulut'un son yazısı - Arslan Bulut'un son köşe yazısı - Arslan Bulut'un yazıları - Arslan Bulut'un bugünkü yazısı - Arslan Bulut'un bugünkü köşe yazısı - Arslan Bulut'un dünkü köşe yazısı - Arslan Bulut'un köşe yazısı - Arslan Bulut'un dünkü yazısı - Arslan Bulut'un tüm köşe yazıları - Arslan Bulut'un tüm yazıları - Arslan Bulut yazıları

Yeni Çağ - Arslan Bulut Son Köşe Yazıları: