Halep'teki 50 bin Ermeni nereye gitti?

Arslan Bulut

27 Mayıs 2022

"Suriye'den Türkiye'ye sürülen veya getirilen insanlar arasında, 1915 sürgününde gidenlerin torunlarının sayısı ne kadardır?"

"Suriye'den Türkiye'ye sürülen veya getirilen insanlar arasında, 1915 sürgününde gidenlerin torunlarının sayısı ne kadardır?"

Bu sorunun cevabını bazı okurlar benden soruyor. Bana gelen bilgiler, Türkiye'ye giriş yapan Suriyelilerle ilgili genel verilerdir. Rakamlar, açıklananın iki katıdır ama bu veri resmen yalanlanıyor!

***

İki yazısının geniş özetine yer verdiğim Prof. Dr. Hilmi Özden, bu defa bir mektup yazdı:

"Kıymetli kardeşim Arslan Bulut Bey

Sizinle paylaştığım yazıları Türk Milleti'ne duyurmakta gösterdiğiniz hassasiyete teşekkür ederim.

Vatandaşlık satışında sınır tanımayan insanların yeniden feraset ve akıllarının harekete geçmesini temenni ederiz. Bu satış devam ederse Millî Mücadele'de savaştığımız ve Türk unsura karşı mübadele edilen Rumların torunları da vatandaşlık alacaktır. Ermeni tehciri ile Suriye topraklarına iskân edilenlerden orada kalanlar yahut...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Arslan Bulut - Arslan Bulut'un son yazısı - Arslan Bulut'un son köşe yazısı - Arslan Bulut'un yazıları - Arslan Bulut'un bugünkü yazısı - Arslan Bulut'un bugünkü köşe yazısı - Arslan Bulut'un dünkü köşe yazısı - Arslan Bulut'un köşe yazısı - Arslan Bulut'un dünkü yazısı - Arslan Bulut'un tüm köşe yazıları - Arslan Bulut'un tüm yazıları - Arslan Bulut yazıları

Yeni Çağ - Arslan Bulut Son Köşe Yazıları: