Vacip mi yoksa nesli yok etmek mi?

Arslan Bulut

27 Ağustos 2021

Aşılama oranında yüzde 53.1 ile yüksek riskli iller arasında kabul edilen Şanlıurfa'da "dini ikna timi" kurulduğuna dair Demirören Haber Ajansı'nın bir haberi var.

Aşılama oranında yüzde 53.1 ile yüksek riskli iller arasında kabul edilen Şanlıurfa'da "dini ikna timi" kurulduğuna dair Demirören Haber Ajansı'nın bir haberi var.

Haber şöyle: "Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda, sağlık teşkilatı, güvenlik birimleri, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının aşılanma oranını yükseltmeye yönelik çabalara bir destek de Şanlıurfa'da yaşayan kanaat önderlerinden geldi. Şanlıurfa'da farklı eğitim merkezlerinde görev yapan dört isim, koronavirüs salgınını önlemeye yönelik dünya çapında kabul gören en önemli tedbirin aşı olduğunu, genel kabul gören bu tedbire uymanın ise tüm Müslümanlar için vacip hükmünde olduğunu söylediler.

Salgın hastalıklarla mücadele, tedbir, tedavi, kendini ve topluma koruma hususunu Kur'an hükümleri ve Hz. Peygamber'in hadisleriyle değerlendiren dört isim, aşı olmayanların başkalarının hayatını da riske atması nedeniyle büyük vebal altına girdiklerini anlattı." Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Arslan Bulut - Arslan Bulut'un son yazısı - Arslan Bulut'un son köşe yazısı - Arslan Bulut'un yazıları - Arslan Bulut'un bugünkü yazısı - Arslan Bulut'un bugünkü köşe yazısı - Arslan Bulut'un dünkü köşe yazısı - Arslan Bulut'un köşe yazısı - Arslan Bulut'un dünkü yazısı - Arslan Bulut'un tüm köşe yazıları - Arslan Bulut'un tüm yazıları - Arslan Bulut yazıları

Yeni Çağ - Arslan Bulut Son Köşe Yazıları: