''Ensar-muhacir'' ve halkı yanıltmak!

Arslan Bulut

17 Haziran 2022

ABD'nin Yunanistan'ı Türkiye sınırından başlamak üzere üslerle donatması "Türk-Yunan savaşı çıkar mı?" sorularının tartışılmasına sebep oluyor!

ABD'nin Yunanistan'ı Türkiye sınırından başlamak üzere üslerle donatması "Türk-Yunan savaşı çıkar mı?" sorularının tartışılmasına sebep oluyor!

Oysa savaş, yapılan hazırlıklara bakılırsa Türkiye ile Yunanistan arasında değil Türkiye ile ABD arasında çıkar! Yoksa ABD, Türkiye ile Yunanistan arasında savaşı önleyebilecek siyasi güce ve teknolojik donanıma sahiptir.

Emekli Büyükelçi Onur Öymen, "Baskılara Direnirken" adlı kitabında bu durumu Yunanistan eski Dışişleri Bakanı Pangalos'un Kardak krizi ile ilgili bir anlatımından nakletmişti.

Kitaptaki bu önemli bilgiyi fark eden Güneri Cıvaoğlu da konuyu köşesinde incelemişti...

Onur Öymen'in kitabındaki anlatıma göre Theodore Pangalos, Kardak krizinden yaklaşık altı yıl sonra New York'ta Richard Holbrooke ile bir araya gelmişti. Yemekte konuşulanları Pangalos şöyle anlatmıştı:

"O dönemde yaşananlar...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Arslan Bulut - Arslan Bulut'un son yazısı - Arslan Bulut'un son köşe yazısı - Arslan Bulut'un yazıları - Arslan Bulut'un bugünkü yazısı - Arslan Bulut'un bugünkü köşe yazısı - Arslan Bulut'un dünkü köşe yazısı - Arslan Bulut'un köşe yazısı - Arslan Bulut'un dünkü yazısı - Arslan Bulut'un tüm köşe yazıları - Arslan Bulut'un tüm yazıları - Arslan Bulut yazıları

Yeni Çağ - Arslan Bulut Son Köşe Yazıları: