Neşe öğretmen, bayramda tatil yapalım diye şehit olmadı!..

Ahmet Takan

29 Ekim 2020

Bayram denilince, takvim yapraklarını kovalar tatil günlerini sayarız!..

Bayram denilince, takvim yapraklarını kovalar tatil günlerini sayarız!..

Siyasal İslamcıların ve onların fesli, cüppeli kaçıklarının her gün dinamitlediği CUMHURİYET’imizin sembolü olan milli bayramların kutlanması yasaklanınca da yalan yere hoplarız!..

Bir “enişte”li bayram anlayışımız vardır… Bir de yan gelip yatma günleri olarak gelenekselleştirdiğimiz bayramlarımız…

Daha 21 yaşındaydı, Eğitim Fakültesi’nden yeni mezun olmuş ve aynı yıl Diyarbakır’ın Bismil İlçesi, Çavuşlu Köyü İlkokulu’na ataması yapılmıştı.

Ailesi onu göndermek istemiyordu ama Neşe öğretmen ısrar etti ve “BAYRAĞIMIN DALGALANDIĞI HER YERE GİDERİM” dedi. Ailesi vazgeçiremeyeceğini anlayınca babası onunla beraber yola çıktı. Okul harabe, sıralar kırık dökük, duvarlar yıllardır boyanmamıştı.

Neşe öğretmen köy muhtarını ve köyün ileri gelenlerini topladı, yardım istedi. Baktı ki yanaşmıyorlar, “Masrafları ben maaşımdan karşılayacağım, siz sadece bana duvarcı, boyacı, c...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Ahmet Takan - Ahmet Takan'ın son yazısı - Ahmet Takan'ın son köşe yazısı - Ahmet Takan'ın yazıları - Ahmet Takan'ın bugünkü yazısı - Ahmet Takan'ın bugünkü köşe yazısı - Ahmet Takan'ın dünkü köşe yazısı - Ahmet Takan'ın köşe yazısı - Ahmet Takan'ın dünkü yazısı - Ahmet Takan'ın tüm köşe yazıları - Ahmet Takan'ın tüm yazıları - Ahmet Takan yazıları

Yeni Çağ - Ahmet Takan Son Köşe Yazıları: