Vatandaşa çay, müteahhite fiski!..

Ahmet Takan

28 Ekim 2020

Usain Bolt musun be mübarek?.. Rekora doymuyor!..

Usain Bolt musun be mübarek?.. Rekora doymuyor!..

Hatırlıyorum; bundan 2 yıl önceydi… Yine, Fransa ve Macron’a cart curt ediliyordu… Yine, ortalığı, Fransız mallarını boykot ederiz savurmaları alıp götürüyordu… Macron’a had bildiriliyordu… Bir de ne görelim?.. Asrıın lideri, Fransa’ya gidivermiş… Elyesee sarayında padişahlar gibi ağırlanmış… Törenle atılan imzaların ardından da Fransa Türkiye’ye 25 Airbus uçağını satıvermişti… Yandaşlar da, boykotu, “eyt”, “üyt”leri unutuverip “dev anlaşma” manşetleriyle yalakalığa devam etmişlerdi!..

Dümen aynen devam ediyor… Döviz aldı başını gidiyor… Her saat başı ve sonunda yeni rekorlara imza atıyor… Bu sefer gündemde, din soslu kabadayılık numaraları… Milli Gazete, ülkemizdeki Fransız markaların ve ürünlerin listesini çıkarmış. Destan uzunluğunda!.. Sıkıysa alıp da kullanma… Hadi boykot et de görelim der gibiydiler!..

Sizin oralarda gündem neydi?.. Bilemiyorum… Dövizin peş peşe kırdığı rekorlar, başkentin klasik Salı’sını ...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Ahmet Takan - Ahmet Takan'ın son yazısı - Ahmet Takan'ın son köşe yazısı - Ahmet Takan'ın yazıları - Ahmet Takan'ın bugünkü yazısı - Ahmet Takan'ın bugünkü köşe yazısı - Ahmet Takan'ın dünkü köşe yazısı - Ahmet Takan'ın köşe yazısı - Ahmet Takan'ın dünkü yazısı - Ahmet Takan'ın tüm köşe yazıları - Ahmet Takan'ın tüm yazıları - Ahmet Takan yazıları

Yeni Çağ - Ahmet Takan Son Köşe Yazıları: