Lütfi Elvan, inşallah kozunu unutmaz!..

Ahmet Takan

11 Kasım 2020

Hemen buluverdiler, o kilit, sihirli noktayı!..

Hemen buluverdiler, o kilit, sihirli noktayı!..

“Hazine ve Maliye Bakanlığı’na atanan Lütfi Elvan ile seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden’ın Delaware Üniversitesi’nde eğitim aldıkları ortaya çıktı. Lütfi Elvan, ikinci yüksek lisansını Delaware Üniversitesi’nde yaparken, Biden ise üniversite eğitimini burada tamamladı.”

Aradaki yaş farkının hiiç önemi yok… Utanmasalar mezuniyet töreninde beraber kep fırlattıklarını da söyleyeceklerdi. Biden’a deseler “Lütfi Elvan” büyük bir ihtimalle şaşkın şaşkın “acaba ünlü bir topçu mu” diye içinden geçirir. Ama olsun varsın… Bir kere ortak nokta bulundu. Köprü inşaatı çalışmalarına atanma kararının açıklandığı pazartesi gecesi yarısından itibaren vakit kaybedilmeden başlanıldı!.. Kravatların rengi ve modelindeki benzerliklerle liderler arasında büyük dostluk bağları bulan ve kuran bir ülkede daha fazlasını beklemek de safdillik mi olur?.. Varın kararı siz verin!..

★★★

Kime sorsanız, Türkiye’nin ekonomik krizden çıkması için...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Çağ - Yeni Çağ gazetesi köşe yazarları - Ahmet Takan - Ahmet Takan'ın son yazısı - Ahmet Takan'ın son köşe yazısı - Ahmet Takan'ın yazıları - Ahmet Takan'ın bugünkü yazısı - Ahmet Takan'ın bugünkü köşe yazısı - Ahmet Takan'ın dünkü köşe yazısı - Ahmet Takan'ın köşe yazısı - Ahmet Takan'ın dünkü yazısı - Ahmet Takan'ın tüm köşe yazıları - Ahmet Takan'ın tüm yazıları - Ahmet Takan yazıları

Yeni Çağ - Ahmet Takan Son Köşe Yazıları: