HUŞU VE HUZUR Kalpte başlıyor her şey. Kalpteki sekinet hali insanı baştan aşağı sardığı vakit gözümüzün şaşması ve haddimizi aşmamızın imkânı yoktur.

HUŞU VE HUZUR Kalpte başlıyor her şey. Kalpteki sekinet hali insanı baştan aşağı sardığı vakit gözümüzün şaşması ve haddimizi aşmamızın imkânı yoktur.

Kalpte başlıyor her şey. Kalpteki sekinet hali insanı baştan aşağı sardığı vakit gözümüzün şaşması ve haddimizi aşmamızın imkânı yoktur. Çünkü kul bilir ki Tanrı’ya yani O’nun azametine boyun eğiş en büyük huzurdur. Gönlümüzün sarkaç gibi salt korku ve ümit arasında gidip gelmesi bizlerin emniyet subabıdır. Yani haddimizi aşmamızı dizginleyen bu iki duygudur. İşte bu iki duygunun bizleri dengelemeye çalıştığı med cezir arasında Allah’ın hoşnutluğunu kazanma çabalarımız, gayretlerimiz, çalışmalarımız hep onun engin huzuruna sığınmak isteyişimizdendir. Çünkü huzur huşudur, huşu da huzurdur.

Mutluluk huzurdur

İnsanın en büyük mutluluğu tek kelimeyle huzurdur diyebiliriz. Ulvi değerlerle kalbî irtibatı olan insan huzurun kapısından girmiştir. İnsanın en bariz kul olma hali Rabbin...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Birlik - Yeni Birlik gazetesi köşe yazarları - Ümit G. CEYLAN - Ümit G. CEYLAN'ın son yazısı - Ümit G. CEYLAN'ın son köşe yazısı - Ümit G. CEYLAN'ın yazıları - Ümit G. CEYLAN'ın bugünkü yazısı - Ümit G. CEYLAN'ın bugünkü köşe yazısı - Ümit G. CEYLAN'ın dünkü köşe yazısı - Ümit G. CEYLAN'ın köşe yazısı - Ümit G. CEYLAN'ın dünkü yazısı - Ümit G. CEYLAN'ın tüm köşe yazıları - Ümit G. CEYLAN'ın tüm yazıları - Ümit G. CEYLAN yazıları