Kapitalist Marksistlerin Suriye savaşı...

Şükrü Bulut

8 Kasım 2019

Esas konuya girmeden önce, “kapitalist Marksist veya Marksist kapitalist “ tabiri üzerinde kısaca durmak istiyorum.

Esas konuya girmeden önce, “kapitalist Marksist veya Marksist kapitalist “ tabiri üzerinde kısaca durmak istiyorum.

Emek ve sermaye çatışmasını ilke edinmiş Marksist veya enternasyonal sosyalistlerin 1870’li Paris kalkışmasından ta 1917 St. Petersburg  ihtilâline ve daha sonra Berlin’de farklı zaman dilimlerinde ortaya çıkan kalkışmalara kadar olayların arka cihetlerini tahlil ettiğimizde, genellikle sermayenin varlığıyla karşılaşıyoruz.

Hadiselerdeki rolü ve ihtilâllerle ilişkisinin araştırılması Antisemitizm kanunuyla neredeyse yasaklanmış “meşhur sermayedarların” iki yüz sene boyunca bilhassa Kuzey Avrupa’daki mahiyet ve misyonları karartılınca, efkâr-ı amme “körlerin fili tarifi” yanlışlarıyla dolup taşıyor. Bazı Avrupalı araştırmacıların son zamanlarda dillendirdikleri 1917 Ekim ihtilâli ve Batılı kapitalistler meselesi karartılmış izbeye azıcık ışık sunsa da, maalesef hakikat hâlâ görünmüyor.

Daha açıkça ifade edelim. Ekim ihtilâlini Rothshild mi yaptı, yo...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - Şükrü Bulut - Şükrü Bulut'un son yazısı - Şükrü Bulut'un son köşe yazısı - Şükrü Bulut'un yazıları - Şükrü Bulut'un bugünkü yazısı - Şükrü Bulut'un bugünkü köşe yazısı - Şükrü Bulut'un dünkü köşe yazısı - Şükrü Bulut'un köşe yazısı - Şükrü Bulut'un dünkü yazısı - Şükrü Bulut'un tüm köşe yazıları - Şükrü Bulut'un tüm yazıları - Şükrü Bulut yazıları

Yeni Asya - Şükrü Bulut Son Köşe Yazıları: