Tarafsızlık zulüm hesabınadır

Ömer Faruk ÖZAYDIN

18 Ekim 2020

Dünyayı kendiyle meşgul eden bu Korona, yer küreyi yaşanmaz hale getiren asıl hastalıkların yan sanayi ürünü ve neticesi.

Dünyayı kendiyle meşgul eden bu Korona, yer küreyi yaşanmaz hale getiren asıl hastalıkların yan sanayi ürünü ve neticesi.

Zira, sabır kahramanına atfen; “Hazret-i Eyyüb Aleyhisselâm’ın zahirî yara hastalıklarının mukabili, bizim bâtınî ve ruhî ve kalbî hastalıklarımız vardır. İç dışa, dış içe bir çevrilsek, Hazret-i Eyyüb’den daha ziyade yaralı ve hastalıklı görüneceğiz.” 1 ifadeleri meselemize ışık tutuyor.

Kâbe, cami, dershaneden ve birbirimizden uzaklaştıran bu virüs, dumura uğramış vicdanlardaki habisin yanında belki de en zayıfı.

Çünkü hâkim olmak isteyen sermaye ve silâh baronları dünyayı Cehenneme sürüklerken, hakir gördükleri ve ayak altında ezdikleri küçük mahlûkların ve masum insanların intikamları yine gözle görülmeyecek derecedeki küçücük bir mahlûktan gelmesi adalet-i İlâhiyenin bir muktezasıdır. Cenab-ı Hakk’ın görünen/görünmeyen askerleri o kadar çok ki; azan insanlığı ancak onlar hizaya getiriyor. 

Yani “eşkıya dünyaya hükümdar olmaz” kaziyesi...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - Ömer Faruk ÖZAYDIN - Ömer Faruk ÖZAYDIN'in son yazısı - Ömer Faruk ÖZAYDIN'in son köşe yazısı - Ömer Faruk ÖZAYDIN'in yazıları - Ömer Faruk ÖZAYDIN'in bugünkü yazısı - Ömer Faruk ÖZAYDIN'in bugünkü köşe yazısı - Ömer Faruk ÖZAYDIN'in dünkü köşe yazısı - Ömer Faruk ÖZAYDIN'in köşe yazısı - Ömer Faruk ÖZAYDIN'in dünkü yazısı - Ömer Faruk ÖZAYDIN'in tüm köşe yazıları - Ömer Faruk ÖZAYDIN'in tüm yazıları - Ömer Faruk ÖZAYDIN yazıları

Yeni Asya - Ömer Faruk ÖZAYDIN Son Köşe Yazıları: