Korona musîbetinin hikmeti ve neticeleri

Nejat Eren

4 Mayıs 2021

Bir musîbet ki bütün dünyayı teslim aldı. İnsanlığın şaşkınlık ve çaresizliği de devam ediyor.

Bir musîbet ki bütün dünyayı teslim aldı. İnsanlığın şaşkınlık ve çaresizliği de devam ediyor.

Ahir zaman minaresinin başında durup, “Dünya manevî bir buhran geçiriyor!” diyen bir Bediüzzaman sesi vardı. Bu sesi duymayan, ikazlara uymayan sağır kulaklar, hırslı enelerin sebepleriyle, hem Müslümanlar hem de insanlık maddî manevî bir girdaba düştü. Kapanan bir karanlık “örtü” var. Bu örtü şu anda bizi tam kapana kıstı! Neticede: Bu musîbet insanlığa İlâhî bir ikazdır. Öyle ki hürriyetleri bile kısıtlayan, karamsar bir tabloya döndüren bir hal. Ama bütün bunları kaderin bir fetvası ve cilvesi olarak görmek gereğidir. 

COŞKUSUNDAN UZAK BİR RAMAZANLA KARŞILAŞTIK

Ayların sultanı Ramazan mahzun ve hüzünlü! Çünkü; camiler cemaat teravihlerden mahrum. Akrabalar, dostlar, dâvetlerden mahrum. Arkadaş olanlar karşılıklı ziyaretlerden mahrum!

YALNIZLIĞA BÜRÜNEN KÂBE

Hac ve umre kısıtlaması düşündürücü bir hakikat. Kâinatın kalbi, manevî çekim gücü ve merkezi olan Kâ...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - Nejat Eren - Nejat Eren'in son yazısı - Nejat Eren'in son köşe yazısı - Nejat Eren'in yazıları - Nejat Eren'in bugünkü yazısı - Nejat Eren'in bugünkü köşe yazısı - Nejat Eren'in dünkü köşe yazısı - Nejat Eren'in köşe yazısı - Nejat Eren'in dünkü yazısı - Nejat Eren'in tüm köşe yazıları - Nejat Eren'in tüm yazıları - Nejat Eren yazıları

Yeni Asya - Nejat Eren Son Köşe Yazıları: