Zaman, mekân, olaylar, varlıklar, insanlar…

Zaman, mekân, olaylar, varlıklar, insanlar…

Etrafımızda gördüğümüz her şey film şeridi gibi gözümüzün önünden akıp gidiyor. Okumak, anlamak, idrak etmek, ibret almak, ders çıkarmak için Rabbimizin mülkünde yarattığı her şeye hikmet nazarıyla anlayarak bakmak yeterli.

Her mevsimde mahlukat kendi vazifesini yapıyor, nizam intizam içinde deveran ediyor. Yeryüzünde bir sergi misali İlahi sanatın tecellilerini, renklerini, çeşitlerini, güzelliklerini, nimetlerini, mesajlarını idrak sahiplerine gösterip kayboluyor. Peşinden farklı boyutta hayat sahiplerinin alem sahnesinde faaliyetleri, vazifeleri, konup göçmeleri mütemadiyen devam ediyor.

Varlık âlemine gelen her varlık yaratılış sırrına, şerefine mazhar oluyor. Rabbimizin severek, isteyerek, itina ve ihtimamla yaratıp kendine muhatap etmesi, bir mahluk olarak, hiçten yoktan yaratılma iltifatına ve imtiyazına nail olarak ilim-i İlahiden kudret dairesine, varlık âlemine teşrif ediyor. 

İlahi huzura mazhar, Rabb...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - Muzaffer Karahisar - Muzaffer Karahisar'ın son yazısı - Muzaffer Karahisar'ın son köşe yazısı - Muzaffer Karahisar'ın yazıları - Muzaffer Karahisar'ın bugünkü yazısı - Muzaffer Karahisar'ın bugünkü köşe yazısı - Muzaffer Karahisar'ın dünkü köşe yazısı - Muzaffer Karahisar'ın köşe yazısı - Muzaffer Karahisar'ın dünkü yazısı - Muzaffer Karahisar'ın tüm köşe yazıları - Muzaffer Karahisar'ın tüm yazıları - Muzaffer Karahisar yazıları

Yeni Asya - Muzaffer Karahisar Son Köşe Yazıları: