Bir nur eriydi Sabahattin Boyacı

Mustafa ÖZTÜRKÇÜ

15 Mart 2021

Yıl 1981.

Yıl 1981.

Vatanî vazifemiz için Burdur’a yollanmıştık. Burdur’da ilk uğrayacağımız adres belliydi. Van’daki Nur dostlarımızın tavassutu ile Burdur’da matematik öğretmeni olan Sabahattin Boyacı’yı bulmuş, tanışmıştık. 

Askerlik vazifemiz süresince hiç irtibatımız kesilmemişti. Askerlik yaptığımız yere gazetemiz gelmezdi. Kendisine bu durumu aktarınca, yardımcı oldu ve o yıllarda Yeni Nesil adıyla münteşir gazetemizin gelmesini sağlamıştı.

Burdur’da Nur hizmetinin müdavimlerinden biri olmasıyla beraber, hizmetleri deruhte ederek sebatkârane bir gayretle ön sıralarında yer almıştır. Burdur’dan ayrıldıktan sonra da irtibatımız hiç kesilmedi.

Üstadımızın Burdur hayatı ile alâkalı bir takım bilgileri bize ulaştırmakla beraber, bulduğu hatıralar konusunda da bizi bilgilendirirdi. Sonra kendisi de bir süre gazetemizde yazmaya başladı. En son gazetemizin yönetim kurulu sekreterliğine seçilince de, bir Bursa ziyaretinde kendisini tebrik etmiştik.

Bediüzzaman Hazr...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - Mustafa ÖZTÜRKÇÜ - Mustafa ÖZTÜRKÇÜ'nün son yazısı - Mustafa ÖZTÜRKÇÜ'nün son köşe yazısı - Mustafa ÖZTÜRKÇÜ'nün yazıları - Mustafa ÖZTÜRKÇÜ'nün bugünkü yazısı - Mustafa ÖZTÜRKÇÜ'nün bugünkü köşe yazısı - Mustafa ÖZTÜRKÇÜ'nün dünkü köşe yazısı - Mustafa ÖZTÜRKÇÜ'nün köşe yazısı - Mustafa ÖZTÜRKÇÜ'nün dünkü yazısı - Mustafa ÖZTÜRKÇÜ'nün tüm köşe yazıları - Mustafa ÖZTÜRKÇÜ'nün tüm yazıları - Mustafa ÖZTÜRKÇÜ yazıları

Yeni Asya - Mustafa ÖZTÜRKÇÜ Son Köşe Yazıları: