Kan dökülmemesini diliyoruz

M. Latif Salihoğlu

10 Ekim 2019

Ok yaydan çıkmış görünüyor.

Ok yaydan çıkmış görünüyor.

Uzun zamandır Suriye’ye yapılması tasarlanan askerî harekât başladı, başlayacak bir noktada. Siz şu satırları okurken, plânlı harekât belki de başlamış olacak.

Bu meselede “hikmet-i hükûmet”i tam olarak bilmiyoruz, bilemiyoruz. Kezâ, söz konusu askerî operasyonu durdurmak da ihtiyar ve irademiz dışında.

Dünya ve bölge ülkelerinin neredeyse tamamı, bu harekâta ya karşı, ya da “kerhen seyirci” durumundalar. Öyle oldukları anlaşılıyor. Yani, hiçbiri Türkiye’nin tam olarak yanında değil. Ülke olarak, müttefiki olmayan bir konumda görünüyoruz. Allah yardımcımız olsun.

Şu durumda, elimizden fazla bir şey gelmiyor; hayır duâ, hayırlı netice, huzur, barış ve iyilik temennisinden başka.

En büyük dileğimiz, artık kaçınılmaz hale gelen bu askerî harekâtta kanlı bir çatışma yaşanmaması ve mâsum canların zarar görmemesi yönünde.

Zira, dökülecek kan, her halükârda “Müslüman kanı” olacak gibi görünüyor. Netice itibariyle, bu ümm...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - M. Latif Salihoğlu - M. Latif Salihoğlu'nun son yazısı - M. Latif Salihoğlu'nun son köşe yazısı - M. Latif Salihoğlu'nun yazıları - M. Latif Salihoğlu'nun bugünkü yazısı - M. Latif Salihoğlu'nun bugünkü köşe yazısı - M. Latif Salihoğlu'nun dünkü köşe yazısı - M. Latif Salihoğlu'nun köşe yazısı - M. Latif Salihoğlu'nun dünkü yazısı - M. Latif Salihoğlu'nun tüm köşe yazıları - M. Latif Salihoğlu'nun tüm yazıları - M. Latif Salihoğlu yazıları

Yeni Asya - M. Latif Salihoğlu Son Köşe Yazıları: