6’lı masanın 29 Mayıs mesajları

Kâzım Güleçyüz

1 Haziran 2022

Parlamenter sistem için işbirliği yapan 6 parti liderinin 29 Mayıs buluşmasından, öncekilere göre daha tafsilatlı bir açıklama çıktı.

Parlamenter sistem için işbirliği yapan 6 parti liderinin 29 Mayıs buluşmasından, öncekilere göre daha tafsilatlı bir açıklama çıktı.

Bu detaylarda, önceki toplantılarda kurulan komisyonların çalışmalarına atıf yapılırken, işbirliğinin daha kapsamlı bir şekilde gelişerek devam ettiği görüldü.

Bunlardan Seçim Güvenliği Komisyonu, seçim öncesi, seçim dönemi, seçim günü ve seçim sonrası olmak üzere dört aşamada yapılacak ortak çalışmaları değerlendirdi ve varılan sonuçlar 6 Haziran’da açıklanacak.

Şu aşamada çalışma konusu kamu maliyesi olan Kurumsal Reformlar Komisyonu, tesbit ve tekliflerini 13 Haziran’da paylaşacak.

Anayasal ve Yasal Reformlar Komisyonu, geçiş süreciyle ilgili hazırlıklarını, liderlerin sonraki toplantısına kadar tamamlayacak.

29 Mayıs mesajlarından özellikle altı çizilmesi gerekenlerin bazılarını sıralarsak:

“Bir tek oyun dahi zayi olmaması için gece gündüz çalışacak; seçimlerin âdil, serbest, şeffaf ve güvenlik içinde gerçekleşm...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - Kâzım Güleçyüz - Kâzım Güleçyüz'ün son yazısı - Kâzım Güleçyüz'ün son köşe yazısı - Kâzım Güleçyüz'ün yazıları - Kâzım Güleçyüz'ün bugünkü yazısı - Kâzım Güleçyüz'ün bugünkü köşe yazısı - Kâzım Güleçyüz'ün dünkü köşe yazısı - Kâzım Güleçyüz'ün köşe yazısı - Kâzım Güleçyüz'ün dünkü yazısı - Kâzım Güleçyüz'ün tüm köşe yazıları - Kâzım Güleçyüz'ün tüm yazıları - Kâzım Güleçyüz yazıları

Yeni Asya - Kâzım Güleçyüz Son Köşe Yazıları: