Minarelerden ne zaman Allah sözünü duyacağız Adnan Bey?

İslam YAŞAR

7 Mart 2018

İslâm Yaşar’ın Kaleminden... -15-

İslâm Yaşar’ın Kaleminden... -15-

Kendisini dinleyen insanların, söylediği şeylerinin hepsine muhtaç oldukları hâlde konuşmasına fazla ilgi göstermediklerini anlayınca şaşırdı. “Neden?” diye işaret etti. “Minarelerden ne zaman Allah sözünü duyacağız Adnan Bey?” Aynı soruyu, Kütahya’daki toplantı sırasında Türkçe ezan okunmaya başlayınca bir partili yüksek sesle bağırarak sormuştu.

“İzmir kordonundan sel gibi akan hürriyet yolcuları. Doğduğum ve büyüdüğüm güzel İzmir’in hürriyet davasında gösterdiği şu muhteşem, şu ulvî manzaranın gururu içindeyim.”

Kürsüye çıkıp bu hitapla konuşmaya başlayan Menderes kalabalığı zaman zaman coşturdu, hislendirdi, duygudan duyguya geçirdi. Söz arasında partinin demokratlığını, hürriyetçiliğini, milliyetçiliğini anlattı. Milletin ilerleme arzusunu, hür yaşama azmini nazara verdi. 

İzmir’den sonra Adana’da, Beykoz’da, Balıkesir’de, Üsküdar’da ve memleketin değişik yerlerinde, bazen saatlerce sürse de heyecanından hiçbir şey k...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - İslam YAŞAR - İslam YAŞAR'ın son yazısı - İslam YAŞAR'ın son köşe yazısı - İslam YAŞAR'ın yazıları - İslam YAŞAR'ın bugünkü yazısı - İslam YAŞAR'ın bugünkü köşe yazısı - İslam YAŞAR'ın dünkü köşe yazısı - İslam YAŞAR'ın köşe yazısı - İslam YAŞAR'ın dünkü yazısı - İslam YAŞAR'ın tüm köşe yazıları - İslam YAŞAR'ın tüm yazıları - İslam YAŞAR yazıları

Yeni Asya - İslam YAŞAR Son Köşe Yazıları: