Bu millet sizi özlüyor ve ilelebed unutmayacak

İslam YAŞAR

28 Mart 2018

-Demokrat Başbakan - İslâm Yaşar’ın Kaleminden... -36-

-Demokrat Başbakan - İslâm Yaşar’ın Kaleminden... -36-

Ailenin en küçük ferdi olan Aydın, aylar sonra çıkan izinle yaptıkları görüşmede babasına ‘Üzülmeyin, gam çekmeyin, bu millet sizden ve sizin hatıralarınızdan kopmayacaktır. bütün olup bitenlere rağmen sizi çok daha fazla seviyor, özlüyor ve sizi ilelebed unutmayacaktır’ diyerek moral vermeye çalışacaktı, ama diyemedi.

16 Ağustos 1960 tarihinde başlayan soruşturmada, bitkin olduğundan ve takatsiz kaldığından ancak bir teğmenin koluna girerek soruşturma salonuna getirilen Adnan Bey, değil yapılan ithamlara cevap vermek, soru sormaya bile gücü yetmiyordu. 

Altay Egesel başkanlığındaki soruşturma heyetinden hiç kimse ne Menderes’e, ne olduğunu araştırdı, ne de sorulara cevap verip veremeyeceğini sordu. Zoraki ayakta durmasına rağmen oturmasına bile müsaade etmeden suçlamalarını sıraladılar. Menderes hepsini reddetmekten başka bir şey yapamadı.

İki başlı cunta

Adnan Menderes savcıların asılsız isna...
Devamını okumak için tıklayın

Yeni Asya - Yeni Asya gazetesi köşe yazarları - İslam YAŞAR - İslam YAŞAR'ın son yazısı - İslam YAŞAR'ın son köşe yazısı - İslam YAŞAR'ın yazıları - İslam YAŞAR'ın bugünkü yazısı - İslam YAŞAR'ın bugünkü köşe yazısı - İslam YAŞAR'ın dünkü köşe yazısı - İslam YAŞAR'ın köşe yazısı - İslam YAŞAR'ın dünkü yazısı - İslam YAŞAR'ın tüm köşe yazıları - İslam YAŞAR'ın tüm yazıları - İslam YAŞAR yazıları

Yeni Asya - İslam YAŞAR Son Köşe Yazıları: